موج
کدخبر : ۲۶۶۶۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-266666

مدیرکل مقررات ساختمان ؛

حامد ماهینفر گفت: سال گذشته در غالب ارزیابی اچ اس یی 1000 کارشناس آموزش داده شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مدیرکل دفتر مقررات ساختمان در دومین جشنواره تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست با حضور مسئولان وزارت راه و شهرسازی در مرکز همایش های برج میلاد با اشاره به فعالیت های حوزه اچ اس یی در سال 96 و 97، گفت: موضوع ایمنی از سال گذشته به استان ها معرفی شده است و جمع بندی و هدایت مدیریت در این بخش که اهمیت ویژه ای داشت مورد توجه قرار گرفت. همچنین کارگاه های ارزیابی را براساس فراخوان های دعوت شدند و از این طریق 1000 کارشناس آموزش داده شد و به عنوان ارزیاب وارد  مجموعه شدند. در بخش سازمانی نیز طبقه بندی عملکرد سازمان ها از یک تا هفت ستاره انجام شده است که در قالب هزار فاکتور ارزیابی از طریق نرم افزار انجام و منجر شد اطلاعات جامعی از کارگاه های ساختمانی بدست آید. 

حامد ماهیفر با بیان نتایج ارزیابی کارگاه های ساختمانی شرکت ها تصریح کرد: ضعیف ترین بخش ارزیابی ها در سال 96 مربوط به مدیریت کارگاه ها بود و بعد بیشترین مشکل در بخش محیط زیست بود.

او با تاکید بر اینکه سازمان ها پیش از ارزیابی اچ اس یی باید خود ارزیابی را انجام دهند، تصریح کرد: سال گذشته انگیزش خوبی بین سازمان ها و شرکت ها برای مشارکت در ارزیابی اچ اس یی به وجود آمد و در ارزیابی امسال حضور یافتند.

ماهینفر با تاکید بر اینکه کارشناس های برق، عمران، معماری و مکانیک در کنار ارزیابی اچ اس یی قرار گرفته اند، گفت: بسیاری از کارگران شرکت های ساختمانی آموزش ندیده اند، از این رو در بخش کارگاه های ساختمانی مورد توجه قرار دارد. همچنین در بخش سلامت سازمانی علاوه بر ارزیابی های ایمنی، معاینات شغلی هر ساله یکبار انجام می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها