English

از ابتدای سال جاری تاکنون صورت گرفت؛

ایجاد ۱۰ هزار و ۸۴۴ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد در اصفهان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰ هزار و ۸۴۴ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان فراهم شده است.

ایجاد ۱۰ هزار و ۸۴۴ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد در اصفهان
به گزارش خبرگزاری موج اصفهان

، کریم زارع بیان کرد: اولویت اصلی این نهاد حمایتی در ایجاد اشتغال، مهارت‌آموزی به مددجویان و نظارت بر نحوه فعالیت متقاضی در ایجاد کسب‌وکار بعد از دریافت تسهیلات است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰ هزار و ۸۴۴ فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد شده، ادامه داد: خانوارهای تحت حمایت با استفاده از سه طرح تعریف شده در کمیته امداد شامل: هدایت شغلی، راهبری شغلی و کاریابی، به بازار کار وارد می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۴۵ درصد خانوارهای معیشت بگیر، زنان سرپرست خانواده هستند، افزود: راه‌اندازی مشاغل خانگی برای زنان سرپرست خانوار موجب توانمندسازی آنها خواهد شد همچنین طرح راهبری شغلی بامهارت آموزی، تأمین مواد اولیه، نظارت بر کیفی‌سازی تولید و بازاریابی که چهار وظیفه اساسی راهبران در این طرح است سبب می‌شود، زنان سرپرست خانوار در کنار وظایف مادری و رسیدگی به همسران از کارافتاده خود، بتوانند استقلال مالی مناسبی برای خانواده ایجاد کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان به تفکیک تعداد مشاغل ایجاد شده در سه طرح مذکور پرداخت و گفت: در این مدت، هفت هزار و ۵۴۰ مددجو با هدایت شغلی، دو هزار و ۶۳۰ نفر در مسیر راهبری شغلی و ۶۷۴ نفر از خانوارهای تحت حمایت با معرفی مراکز کاریابی، به عرصه بازار کار وارد شده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه