موج
کدخبر : ۳۷۳۵۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373504

رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان خمینی شهر خبر داد:

رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان خمینی شهر از تخریب 6 ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی خمینی شهر خبر داد.

پیام قاسمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، در خصوص تخریب اراضی باغات شهرستان و در راستای اجرای قوانین ابلاغی به وزارت جهاد کشاورزی گفت: اداره جهاد کشاورزی شهرستان خمینی شهر در راستای حفظ اراضی کشاورزی و حفظ باغات و تولید در بخش کشاورزی مبادرت به شناسایی و تشکیل پرونده های غیر مجاز در ساخت و ساز زمین های زراعی و باغها کرد.

وی در ادامه بیان کرد: با پیگیریهایی که توسط کارشناسان اداره جهاد کشاورزی شهرستان انجام شد با متخلفین ساخت و سازهای غیر مجاز برخورد لازم انجام و طبق قوانین دستگاه قضا که دستور قلع و قمع ساخت و سازهای غیر مجاز را صادر می نماید، این اقدام صورت پذیرفت؛ در احکام صادره  کسانی که دیوارکشی های غیر مجاز دارند نیز شامل دستور تخریب می شوند.

قاسمی خبر داد:  تا کنون ۹۵ درصد از احکام قطعی صادر شده از دستگاه قضا پیگیری و حکم آن انجام گردیده است، با اضافه شدن دو اکیپ گشتی به اداره جهاد کشاورزی همکاران اداره کشاورزی بر روی دیوارهایی که ساخت و ساز غیر قانونی مرتکب شده اند ، اخطار نوشته و به فرد خاطی اطلاع رسانیهای لازم انجام می گیرد و مالکان می توانند به اداره جهاد کشاورزی مراجعه  نموده که تخلف صورت گرفته آنها به صورت قانونی پیگیری شود.

این مقام مسئول از شش تخریب در حوزه مناطق دستگرد ، جوی آباد و وازیچه خبر داد و افزود:  شش تخریب صورت گرفته در دستور بهسازی شهری و مناطق اجتماعی محلات نامبرده  انجام شد و اگر نیاز به تخریب باشد قاطعانه آن را با پیگیری های قانونی و مراجع ذیصلاح تخریب را انجام می دهیم.

رییس جهاد کشاورزی شهرستان خمینی شهر در خصوص 6 تخریب صورت گرفته توضیح داد: چند مورد از تخریب ها به دلیل دیوار کشی و چند تخریب به دلیل  مبادرت به ساخت سوله در اراضی زراعی و باغی بود که طبق  اجرای قانون تخریب آنها صورت پذیرفت.

رییس جهاد کشاورزی شهرستان از کشاورزان درخواست کرد: کشاورزان با دیدن تخلفات در اراضی باغی و زراعی با سامانه ۱۳۱تماس گرفته یا به اداره جهاد کشاورزی اطلاع رسانی نموده تا از تخریب باغ ها و اراضی زراعی جلوگیری شود.

وی همچنین هشدار داد:  اگرافرادی در مکانهایی اقدام به قطع درختان کهنسال می نمایند  شهروندان بر خود ملزم بدانند که تخلف را به اداره جهاد کشاورزی یا شهرداری  گزارش دهند و در نتیجه عملکرد کار به مردم ارائه خواهد شد.

این مقام مسئول در ادامه قطع درختان توسط افراد تشریح کرد: در مواردی که درختان کهنسال باعث ضرر و آسیب باشد بانظر کارشناسان

 قاسمی در ادامه قطع درختان توسط افراد تشریح کرد: در مواردی که درختان کهنسال باعث ضرر و آسیب باشد بانظر کارشناسان اداره جهاد و کشاورزی مورد بررسی و کارشناسی قرار می گیرد و اینگونه نباشد که به بهانه خشکی درختان ،افرادی از این قضیه سود جویی به نفع خود نموده و درختان که ریه های تنفسی شهر هستند را بدون دلیل قطع  نمایند ودر این راستا از شهرداران مناطق که در این مورد با اداره جهاد کشاورزی همکاری دارند تشکر می نمایم.

رییس جهاد کشاورزی شهرستان خمینی شهر در خصوص تغییر کاربری اراضی کشاورزی تشریح کرد: از موضوعاتی که حائز اهمیت است مصداق تغییر کاربری اراضی کشاورزی و دیوار کشی باغات است که بدون اجازه جهاد این اقدام انجام می شود و اداره جهاد کشاورزی اجازه بهره برداری به افراد سود جو نمی دهد.

قاسمی همچنین گفت: در چند ماه اخیر موارد تفکیک اراضی کشاورزی مشاهده شده  که حتما این تفکیکها نیازبه  اجازه اداره جهاد کشاورزی دارد و روال قاتونی کار مد نظر افراد باشد تا مشکلی برای خریدارو فروشنده به وجود نیاید.

تخریب

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    تخریب این گونه موارد گرچه دیر است ولی هم اکنون هم از بدتر شدن اوضاع جلوگیری میکند.
    تعیین تکلیف اراضی کشاورزی که قبلا توسط مهاجران در جوی آباد و وازیچه تغییرکاربری داده شده و به زور ماده صد انشعابات گرفته اند چه میشود؟

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها