موج
کدخبر : ۴۸۹۱۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-489151
پاسخ شهردار کاشان به پرسش شورای اسلامی شهر:

تملک و آزادسازی کوی سجادیه صرفا با مصوبه شورای اسلامی شهر امکانپذیر است

تملک و آزادسازی کوی سجادیه صرفا با مصوبه شورای اسلامی شهر امکانپذیر است

شهردار کاشان به پرسش شورای اسلامی شهر گفت:تملک و آزادسازی کوی سجادیه صرفا با مصوبه شورای اسلامی شهر امکانپذیر است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حسن بخشنده امنیه در خصوص عدم تملک و آزادسازی شبکه ۱۶ متری حدفاصل پارک شهید قدیرزاده به خیابان دانشگاه، این موضوع در ۱۰ سال گذشته در دستور کار مدیریت شهری قرار داشته است اما به دلایل مختلف امکانپذیر نبوده است از جمله:

قولنامه ای بودن سندها به عبارت دیگر عدم مالکیت رسمی ساکنین و عدم تطبیق پاسخ استعلام اداره ثبت با مالک فعلی در این زمینه مشکل ساز است چراکه تنظیم توافق نامه بر اساس مدارک مالکیت رسمی و استعلام ثبتی صورت می‌گیرد.

عدم وجود مالکیت رسمی موجب بروز مشکل در زمان پرداخت غرامت پس از تنظیم توافق‌نامه می‌شود چراکه مالکین قادر به انتقال قطعی ملک به نام شهرداری نبوده و انتقال به صورت وکالت بلاعزل به صرفه و صلاح نبوده و نمی‌تواند مجوزات قانونی را در مراجع دیگر اخذ کند.

با توجه به ارزش‌گذاری املاک توسط کارشناسان دادگستری و عدم تأمین خواسته و بودجه مالکین برای خرید ملک جایگزین، این افراد صرفا با افزایش قابل توجه مبلغ ارزیابی حاضر به امضا و واگذاری ملک خود می‌شوند.

با توجه به عدم رضایت و موافقت پلاک‌های تجاری پیرامون واگذاری ملک در طرح و نقل مکان از آن محله، شهرداری نسبت به شناسایی پلاک های جبهه دوم که پس ا ز رعایت میزان در تعریض شبکه در نبش واقع می‌شود، اقدام و در راستای خرید مذاکراتی انجام شده که تاکنون به دلیل تعدد مالکین و اختلاف ورثه اجرا نشده است.

با توجه به ضوابط شهرسازی، امکان صدور پروانه ساختمانی در عرصه زیرحدنصاب و عدم تأمین پارکینگ و کاربری مختلط وجود نداشته موضوعی که با توجه به جداسازی خانه‌های همسایه‌داری توسط ساکنین به قطعات ۱۰۰ تا ۱۲۰ متری بدون اخذ مجوز از شهرداری، موجب مانع قانونی برای صدور پروانه برای باقیمانده پلاک می‌شود.

با این مشکلات شهرداری در سه دوره اخیر موفق به انعقاد توافقنامه و آزادسازی شبکه مذکور نشده و تنها راه، دستور و مصوبه شورا پیرامون حل مشکلات ذکر شده است.

در مورد آزادسازی منزل مقابله مسجدسرپله شهرداری، اقدامات آزادسازی و تملک دو پلاک انجام شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه