English

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان:

۷۸ میلیارد ریال اعتبار برای احداث و تکمیل راه چهار روستای سروآباد تخصیص یافت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت: ۷۸ میلیارد ریال اعتبار برای احداث و تکمیل راه های روستایی جولانده ، دیوزناو ، دل و دله مرز شهرستان سروآباد تخصیص یافت.

۷۸ میلیارد ریال اعتبار برای احداث و تکمیل راه چهار روستای سروآباد تخصیص یافت

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، ارسلان ازهاری به منظور بازدید از روند پروژه های در دست احداث در حوزه های راه سازی و شیلات شهرستان سروآباد به همراه جمعی از مسئولان استان مدیرکل دیوان محاسبات، مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری از روستاهای جولانده، دیوزناو ، دل و دله مرز از توابع شهرستان سروآباد بازدید کردند.

وی در این بازدید اظهار کرد: ایجاد طرح های اشتغال زایی و تولیدی در نقاط صفر مرزی با هدف کمک به ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت روستاییان و در نتیجه افزایش تولیدات داخلی انجام می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان افزود: اگر بتوانیم زمینه لازم برای استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های هر منطقه از استان را شناسایی کنیم و در راستای ایجاد اشتغال با تکیه بر استعداد های هر منطقه گام برداریم می توانیم نسبت به دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده با همکاری دستگاه های اجرایی امید داشته باشیم.

ازهاری با اشاره به پروژه احداث و آسفالت راه روستایی دیوزناو، جولانده، دل و دله مرز گفت: برای پروژه احداث و آسفالت راه روستایی دیوزناو ، جولانده، دل و دله مرز اعتباری افزون بر ۷۸ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و محرومیت زدائی اختصاص یافته است که امیدواریم با تامین اعتبار لازم به این پروژه ها حداکثر تا ۲ سال آینده به بهره برداری برسد.

وی افزود: در راستای تکمیل و ایجاد زیر ساخت های لازم برای استقرار حوضچه ها ی پرورش ماهی سیروان با هدف کمک به توسعه گردشگری و تبدیل منطقه به قطب پرورش و تولید ماهی های سردآبی نیز اعتباری بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال از محل طرح مولد سازی و فروش اموال مازاد سازمان جهاد کشاورزی استان تامین شده است که این سازمان پس از شناسایی متقاضیان و ثبت درخواست این افراد جهت دریافت تسهیلات بانکی با نرخ سود کم بهره اقدام می کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان از توجه ویژه دولت سیزدهم به مناطق محروم به عنوان بازوی اجرایی ارزشمند در راستای توسعه مناطق روستایی خبر داد و افزود : در سالی که از سوی مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) به نام سال " مهار تورم، رشد تولید " نامگذاری شده است لازم است همه دستگاه های اجرایی استان ضمن برنامه ریزی لازم برای تحقق منویات معظم له در این خصوص که همانا ایجاد زیر ساخت های لازم جهت افزایش تولیدات داخلی و استفاده از پتانسیل های منطقه ای است گام بردارند و در این بین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد کرد.

دیدار و گفتگو با اهالی روستاهای دیوزناو و جولانده و پیگیری مطالبات و درخواست های مردم منطقه از دیگر برنامه های کاری ازهاری در سفر یک روزه به این منطقه بود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه