موج
کدخبر : ۴۸۸۶۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-488658
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛

شیراز،پیشرو در ارایه خدمات مشاوره ای تخصصی ناباروری به زوجین در کشور است

شیراز،پیشرو در ارایه خدمات مشاوره ای تخصصی ناباروری به زوجین در کشور است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ارایه خدمات مشاوره ای تخصصی ناباروری در مرکز ناباروری بیمارستان مادر و کودک شوشتری، برای نخستین بار در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، مهرداد شریفی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن قدردانی از تلاش فعالانه و تاکید بر نقش تاثیرگذار اصحاب رسانه در حوزه سلامت، مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال ۱۴۰۱ را بیان کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه ارایه خدمات درمانی و مشاوره ای تخصصی در مرکز مشاوره ناباروری در بیمارستان مادر و کودک شوشتری شیراز برای نخستین بار در کشور انجام شده است، راه اندازی مراکز سطح ۲ درمان ناباروری در پنج شهرستان داراب، لامرد، آباده، ممسنی و فیروزآباد در سال گذشته را دیگر محور تلاش های حوزه درمان دانشگاه در تحقق اهداف جوانی جمعیت و خدمت رسانی به مردم استان عنوان کرد.
 
شریفی توضیح داد: در حال حاضر ۸۰ درصد مراجعان به مراکز سطح ۲ ناباروری، درمان مورد نظر را دریافت می کنند و مابقی به مراکز سطح ۳ ناباروری ارجاع داده می شوند.
 
او فعالیت مرکز مشاوره ناباروری بیمارستان مادر و کودک شوشتری شیراز را در سطح سه، با بهره گیری از مشاوران و اساتید برجسته و بنام دانشگاه و ارائه خدمات مشاوره ای تخصصی پزشکی، فقهی، حقوقی و روانشناسی به زوجین نابارور اعلام کرد که می تواند در رفع چالش های این خانواده ها، نقش موثری داشته باشد.
 

هیچ مرکزی مجوز فعالیت واسطه گرانه در خدمات باروری را ندارد!

 
معاون درمان دانشگاه با اعلام اینکه به استثنای مرکز مشاوره ناباروری بیمارستان مادر و کودک شوشتری، هیچ مرکزی مجوز فعالیت در این حوزه و انجام اقدامات واسطه گری در این زمینه را ندارد، هرگونه فعالیت در این زمینه را تخلف دانست.
 
 شریفی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به گستردگی فعالیت های مجموعه درمان دانشگاه از مراجعه بیش از ۳ میلیون و ۱۵۵ هزار بیمار به اورژانس بیمارستان های زیر مجموعه دانشگاه در سال گذشته خبر داد و گفت: آمارهای سال ۱۴۰۱ نشان می دهد در سال گذشته ۵۹ هزار و ۱۳۶ عمل جراحی اورژانسی و ۲۲۰ هزار و ۸۳۵ عمل جراحى الکتیو در مراکز درمانی و بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه انجام شده است.
 
این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از انجام نزدیک به ۸ هزار و ۸۰۰ بازدید نظارتی از مراکز درمانی خصوصی و دولتی در مراکز زیرمجموعه دانشگاه مانند آزمایشگاه ها، مراکز رادیولوژی و مطب ها در سال گذشته خبر داد.
 
او درباره اقدامات انجام شده در زمینه توریسم درمانی در سال ۱۴۰۱ از رشد ۴۷ درصدی جذب توریسم در حوزه گردشگری سلامت خبر داد و اعلام کرد: در سال گذشته در فارس، نزدیک به ۱۶ هزار بیمار خارجی، در مراکز زیرمجموعه دانشگاه خدمات تخصصی درمانی و بستری دریافت کرده اند.
 

دانشگاه علوم پزشکی شیراز در برخورد با متخلفان حوزه سلامت هیچ گونه تعارفی ندارد!

 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از ارجاع چهار هزار و ۳۳۳ پرونده به مراجع قضایی اعم از دادگاه تعزیرات و نظام پزشکی و تعطیلی ۷۳ مرکز غیر مجاز ارایه دهنده خدمات سلامت در سال ۱۴۰۱ خبر داد و تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در برخورد با متخلفان حوزه سلامت در بخش های مختلف بهداشت، درمان، غذا و دارو هیچ گونه تعارفی ندارد و در این زمینه، سلامت جامعه اولویت دانشگاه است.
 
شریفی در ادامه با اشاره به راه اندازی ستاد دانشگاهی نظارت بر اجرای تعرفه خدمات سلامت، دستاورد راه اندازی این ستاد نظارتی را بازگشت بیش از چهار میلیارد تومان مبلغ اضافه دریافت و برگشتی به بیماران در سال گذشته عنوان کرد.
 
او با اعلام اینکه در سال گذشته به بیش از ۶۶۶ هزار تماس تلفنی از سوی مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه «MCMC» پاسخگویی شده است، از مردم خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف درمانی و یا پرسش در خصوص مسایل مرتبط با حوزه درمان دانشگاه می توانند با شماره سامانه تلفنی ۱۸۱۹ تماس بگیرند.
آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه