English

نماینده ولی فقیه در فارس:

با اطاعت از ولایت و توکل بر خداوند پیروز می شویم

امام جمعه شیراز گفت: اگر اطاعت از ولایت را پیشه خود کنیم و توکل بر خدا کنیم و بایستیم مطمئن باشید پیروز می‌شویم، مشکلی نیست که از دست پرتوان این‌ ملت خارج باشد و حلش خواهید کرد اما باید این مسئله حس شود.

با اطاعت از ولایت و توکل بر خداوند پیروز می شویم

به گزارش خبرگزاری موج فارس، آیت الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز در خطبه‌های نماز جمعه امروز، اظهار داشت: تمدن نوین اسلامی به فرموده رهبر عالیقدر انقلاب باید بر اساس معارف انقلاب اسلامی جلو برود وگرنه با سایر تمدن‌ها تفاوتش را نخواهیم فهمید.  

امام جمعه شیراز با بیان اینکه یکی از پایه‌های نظام اسلامی و این حرکت اسلامی باور به معاد است، گفت: روزی که این تمدن می‌خواست به میدان بیاید باور به معاد را کنار گذاشت و یکی از فیلسوفان بزرگ انگلیسی در همین چند دهه اخیر کتابی نوشت به نام "مواجهه با مرگ" و این مشکل تمدن اروپایی که مرگ و پس از مرگ را در زندگی کنار گذاشته است در این رمان فلسفی "برایان مگی" به خوبی توضیح داده شده است.

آیت الله دژکام گفت: برای اداره این کشور و کشور‌های اسلامی چه مقدار روی مسئله مرگ و پس از مرگ حساب می‌کنیم؟ در تصمیم‌ گیری‌های ما کجا قرار می‌گیرد؟ این مسائلی است که باید مکرر به آن بپردازیم و باید حواسمان باشد کار‌هایی که انجام می‌دهیم از لحظه مرگ به آن سمت باید پاسخگو باشیم.

وی بیان کرد: یکی از پایه‌های انقلاب اسلامی معادباوری است و اگر معاد را باور کنیم سر به فرمان ولایت می‌گذاریم، ولی کسی که معاد باور نیست ولایت را نیز نمی‌پذیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: معادباوری اساس تمدن و انقلاب اسلامی است، چون وقتی معاد را قبول می‌کنید آغاز پذیرش دستورات الهی است که در رأس آن ولایت است، در واقع در حکومت عالم اسلام وقتی از حاکم حق دینی اطاعت می‌کنید برای قیامت خود کار می‌کنید. این فرمانبرداری در زمان غیبت حضرت، ولی عصر(عج) به تعیین خود امام زمان (عج) برای، ولی‌فقیه است و فرمان که می‌بریم برای قیامت خودمان است.

امام جمعه شیراز با اشاره به مناسبت‌های ماه ذی القعده و گرامیداشت این دهه، ادامه داد: استان فارس به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) باید تدارکات ویژه‌ای برای گرامیداشت دهه کرامت داشته و نسبت به احترام به ساحت حضرت معصومه (س)، امام رضا (ع) و احمد ابن موسی شاه‌چراغ (ع) اقدام کنند.

 امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: خردادماه، برای ملت انقلابی ایران یادآور یک حماسه بزرگ است که دنیا را تکان داد و آن اینکه مردم ایران با توکل بر خدا بدون اینکه هیچ کشور دیگری پشتوانه آن‌ها باشد در یک جنگ جهانی که ۳۶ کشور در طرف مقابل لشکر فرستاده بودند؛ پیروز شد و خرمشهر را دوباره به دامن ایران اسلامی برگرداند. سوم خرداد یادآور این حماسه بزرگ است.

وی ادامه داد: نام عملیاتی که برای آزادسازی خرمشهر انتخاب شد یعنی عملیات "الی بیت المقدس” همه دنیا را متوجه کرد که لشکر پیامبر اسلام (ص) حرکت کرده و هدفش فقط باز پس گیری خرمشهر نبود بلکه هدف گذاری این حرکت در ادامه آزادی قدس شریف است.

وی ادامه داد: ۴۱ سال می‌گذرد، ۴۱ سال آمریکا با همه قدرتی که ادعا داشت اجماع جهانی علیه شما درست می‌کنم و بعضی جا‌ها هم این کار را کرد و به میدان آمد تا این لشکر حرکتش را ادامه ندهد، اما امروز به جایی رسیده‌ایم که اسراییلی‌ها باورشان آمده است که باید جمع کنند و بروند و رهبر معظم انقلاب فرمود که ما گفته بودیم ۲۵ سال آینده را نمی‌بینند، اما گویی آن‌ها عجله دارند تا زودتر بروند. 

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه فتح خرمشهر یکی از عرصه‌های پیروزی شما ملت است و یادمان نرود که توکل بر خدا و ایستادن پای کار دین نتیجه می‌دهد، گفت: آن روزها کسانی که بودند یادشان است که ما برای همین دفاع مقدس سیم خاردار را هم باید وارد می‌کردیم و امروز به برکت مقاومت شما خودشان در اروپا با یکدیگر درگیر هستند، روسیه با اوکراین جنگ دارد اما می‌گویند که اسلحه‌های ایرانی‌ها روسیه را موفق می‌کند؛ این حرف خودشان هست و ما نفیا و اثباتا حرفی نمی‌زنیم.این همان مردم و همان کشوری است که برای به دست آوردن یک سلاح کلاش مشکل داشت.

 او با بیان اینکه امروز دو جبهه جنگ مقابل ما باز است و جوانان عزیز، خواهران و برادران نباید غافل شده و تصور کنیم جنگ تمام شده است، گفت: این جنگ زمانی تمام می شود که صاحب اصلی این حرکت بیاید و تا آن روز جنگ داریم اما شکل جنگ متفاوت شده و دو جبهه مقابل ما باز است و باید در این ۲ جبهه هم پیروز شویم و توکل، ایستادگی و مقاومت می‌خواهد اما مطمئن هستیم که پیروز می‌شویم.

امام جمعه شیراز یکی از عرصه‌ها را جنگ اقتصادی دانست و گفت: گرانی و تورم مردم را اذیت می کند. برای اجاره یک منزل چقدر مومنین گرفتار هستند، این مشکلات مردم است. عرصه جنگی‌ست که دشمن باز کرده، البته دشمن همیشه ستون پنجم دارد و نفوذی داخل کشور دارد و کسی که شعار سال رهبر انقلاب را کم توجهی می کند، رهبری فرموده مهار تورم و رشد تولید؛ به جای اینکه به این اولویت اول کشور بپردازد با مسائلی درگیر می شود که جایش نیست یا نفوذی دشمن است یا از دست دشمن فریب خورده، همه ملت و دولت باید این جبهه را حواسشان باشد. ما می خواهیم از این جبهه هم با توکل بر خدا پیروز بیرون آییم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس خاطرنشان کرد: اگر اطاعت از ولایت را پیشه خود کنیم و توکل بر خدا کنیم و بایستیم مطمئن باشید پیروز می‌شویم، مشکلی نیست که از دست پرتوان این‌ ملت خارج باشد و حلش خواهید کرد اما باید این مسئله حس شود.

 او با تاکید براینکه اعتقاد دارد که در رأس دولت تلاش‌های بسیار جدی در این زمینه شکل می‌گیرد اما حرکت در بدنه میانی دولت احساس نمی‌شود و انگار نمی دانند و نمی فهمند که جنگ است، گفت: اینکه رئیس جمهور تاکیدا گفتند با هیچ کس عقد برادری نخواندم و اگر کسی نمی تواند کار کند برود برای این‌ست که ایشان دلش می خواهد در اطاعت از رهبری بدنه اقتصادی دولت حرکت کند، مردم حس کنند که دولت دارد زحمت می‌کشد و این مسیر باید طی شود و مدیران بیش از چیزی که مشاهده می‌شود باید در این زمینه زحمت بکشند.

آیت الله دژکام افزود: این جبهه را وقتی که حرکت دولت و ملت به هم پیوست پیروز می‌شویم همانطور که در خرمشهر وقتی حاکمیت با ملت بود پیروز شدیم و عین همان قضیه هم اینجا خواهد شد و مردم آماده و پای کار هستند و مدیران باید حرکت را سامان دهند؛ اما از ناحیه دوم‌ جبهه دیگری که در مقابل ما باز شده است یک جنگ بسیار پیچیده فرهنگی است و به تناسب روز میلاد حضرت معصومه(س) روز دختران نامگذاری شده است باید حواسمان به این جبهه جنگ هم باشد.

وی گفت: لطافت حرف فهمیدن به این است که دو جبهه در نظر گرفته شود؛ در آن جبهه ویژه کار شود و در این جبهه هم از حرکت دشمن غافل نباشیم که حمله می کند و باید مقابل آن بایستیم و اینکه حجاب و عفت عمومی را با دلار آمریکایی بخواهند خدشه‌‌دار کنند ما باید احساس کنیم که جنگ است و جبهه‌گیری کنیم.

دبیر شورای فرهنگی استان فارس افزود: مدیرانی که گوشه‌ای از این مسئولیت به عهده‌شان است قسمت مسئولیت خود را درست ایفا کنند و مردم هم مسلما پای کار هستند و باز هم خواهند بود؛ دشمن آمده بود بساطی راه بیندازد که الحمدالله توطئه اش شکست خورد.آنها می خواستند بگویند حاکمیت مقابل بدحجاب و غیره است که شکست خوردند و حیله‌شان هم نگرفت چون در کشور ما حاکمیت از ملت جدا نیست و اگر کسی می خواهد این مسئله را ایجاد کند آرزویش را به گور می‌برد که تقابل بین ملت و حاکمیت درست شود.

امام جمعه شیراز گفت: در مقابل این جریان بی‌عفتی و بی‌حیایی که متاسفانه دشمن دامن می‌زند؛ باز هم باید دشمنان ایران و اسلام بدانند که با مشت کوبنده این ملت روبه‌رو خواهند شد.‌

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه