موج
کدخبر : ۴۸۷۸۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-487842

مراسم جشن خود کفایی کمیته امداد گیلان+عکس

مراسم جشن خود کفایی کمیته امداد گیلان+عکس

مراسم جشن خودکفایی ۵ هزار مجری طرح اشتغال کمیته‌ی امداد گیلان امروز با قدردانی نمادین از ۲۰ کارآفرین خوداتکای کمیته‌ی امداد استان در رشت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، نماینده ی ولی فقیه در گیلان در این مراسم اجرای موفقیت آمیز طرح خوداتکایی مددجویان تحت پوشش کمیته‌ی امداد را از اقدامات ارزنده و اثرگذار در حوزه‌ی فقر زدایی در راستای تحقق عدالت اجتماعی عنوان کرد و با تقدیر از دست اندرکاران اجرای این طرح، تداوم این رویه را مایه‌ی مباهات جامعه‌ی اسلامی دانست.

جشن خودکفایی مددجویان کمیته امداد گیلان
 آیت الله فلاحتی همچنین با اشاره به هجمه‌ها و توطئه‌های بی امان دشمنان برای پیشگیری از دستیابی ایران اسلامی به قله‌های پیشرفت و تعالی تصریح کرد: در شرایط فعلی که دشمنی‌ها در بستر یک جنگ اقتصادی و ترکیبی علیه این سرزمین اعمال می‌شود، بهترین شیوه‌ی مقابله، جهاد در عرصه‌ی افزایش تولید و اشتغالزایی ست و کمیته‌ی امداد با اجرای طرح خوداتکایی، بدرستی ایفای نقش می‌نماید.
امام جمعه‌ی رشت همچنین با استناد به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، تاکید کرد: تولید و اشتغالزایی در داخل کشور باید ناظر بر نیاز‌های جامعه و اولویت‌های صادرات و تجارت خارجی باشد و این مهم می‌تواند علاوه بر رفع چالش‌های اقتصاد و معیشت مردم، ترفند‌های شوم استکبار و صهیونیزم جهانی را بی اثر سازد. 

جشن خودکفایی مددجویان کمیته امداد گیلان
استاندار نیز در این نشست بر لزوم حمایت جدی از اشتغال و تولید در گیلان تاکید کرد و افزود: سال گذشته در حوزه‌ی اشتغالزایی ۱۸ درصد بیشتر از تعهدات استان عملکرد داشته ایم که این دستاورد، نتیجه‌ی تعامل و همکاری مجموع دست اندرکاران حوزه‌ی تولید و اشتغال در گیلان است.

 اسدالله عباسی در همین راستا سهم سال گذشته‌ی گیلان در حوزه‌ی اجرای طرح خوداتکایی مددجویان کمیته‌ی امداد را، ایجاد ۲۲ هزار فرصت شغلی اعلام کرد و افزود: از این رقم تاکنون ۲۱ هزار و ۳۵۰ مورد تحقق یافته و تداوم این روند امسال نیز در دستور کار است.
نماینده‌ی عالی دولت در گیلان همچنین مقابله‌ی جدی با فقر و بیکاری را از اولویت‌های برنامه ریزی در استان برشمرد و اضافه کرد: مقابله با این دو اولویت در بستر بهره گیری از مجموع ظرفیت‌های خدادادی و طبیعی و بکارگیری توانمندی‌های انسانی استان میسر می‌شود.

جشن خودکفایی مددجویان کمیته امداد گیلان

رییس کمیته‌ی امداد کشور نیز در این مراسم سهمیه‌ی اشتغالزایی مرتبط با طرح خوداتکایی مددجویان کمیته‌ی امداد کشور در سال گذشته را ۵۰۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: تاکنون ۴۲۰ هزار فرصت از سهمیه‌ی اختصاص یافته‌ی پارسال با پرداخت بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان تحقق یافته و امسال نیز به همین مقدار اشتغالزایی در تعهد کمیته‌ی امداد کشور قرار داده شده است.
 مرتضی بختیاری همچنین از افزایش سقف تسهیلات اشتغالزایی طرح خوداتکایی مددجویان کمیته‌ی امداد از ۱۵۰ میلیون تومان سال گذشته به ۳۰۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: برای تحقق تعهدات اشتغالزایی امسال علاوه بر ۳۵ هزار میلیارد تومان تسهیلاتی که در لایحه‌ی بودجه‌ی ۱۴۰۲ گنجانده شده، باید از ظرفیت‌های اشتغالزایی استان‌ها نیز بهره گرفت که جا دارد استانداران سراسر کشور برای تحقق این اولویت مهم عنایت داشته باشند.

جشن خودکفایی مددجویان کمیته امداد گیلان
محمدرضا احمدی، رییس مجمع نمایندگان گیلان نیز در این مراسم اجرای طرح خوداتکایی مددجویان تحت پوشش کمیته‌ی امداد را مصداق دستگیری از محرومان و مستضعفان در راستای تحقق عدالت اجتماعی دانست و ابراز امیدواری کرد با حمایت‌ها و پیگیری‌های مجلس و دولت و اهتمام جدی دست اندرکاران ملی و استانی این نهاد انقلابی، روند مقابله با فقر و بیکاری در سراسر استان تسریع شود.

جشن خودکفایی مددجویان کمیته امداد گیلان
عباس اهرابی، مدیر کل کمیته‌ امداد گیلان نیز با بیان اینکه مراسم جشن خودکفایی ۵ هزار مجری طرح اشتغالزایی مددجویان استان در زمره‌ی تعهدات سال گذشته‌ی این نهاد انقلابی در قالب ایجاد ۲۲ هزار فرصت شغلی ست، اضافه کرد: امسال نیز ایجاد ۲۲ هزار فرصت شغلی دیگر در برنامه است که برای تحقق عینی آن از تمامی ظرفیت‌های استان استفاده خواهد شد.

جشن خودکفایی مددجویان کمیته امداد گیلان

جشن خودکفایی مددجویان کمیته امداد گیلان

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه