موج
کدخبر : ۴۸۷۷۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-487725
رییس اداره منابع آب اردستان:

تجهیز 318 حلقه چاه آب کشاورزی به کنتور هوشمند

تجهیز 318 حلقه چاه آب کشاورزی به کنتور هوشمند

رییس اداره منابع آب شهرستان اردستان گفت: 318 حلقه از چاه های کشاورزی شهرستان اردستان به کنتور حجمی هوشمند مجهز شدند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مهندس بهنام هوایی اظهار کرد: تاکنون ۱۲ کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های کشاورزی، ۵ کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های مرغداری و ۲ کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های صنعتی شهرستان اردستان اضافه شده است.

وی با بیان اینکه نصب کنتورهای هوشمند بر چاه های آب شهرستان اردستان از پروژه های مهم احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی است، افزود: کم آبی و کاهش سطح آب زیر زمینی از عوامل شوری بیش از حد استاندارد در چاه های کشاورزی شده و در حال حاضر تعامل خوبی بین کشاورزان و مسئولین خصوصا جهاد کشاورزی و اداره منابع آب در جهت تقویت طرح تعادل بخشی صورت می پذیرد.

این مقام مسئول با اشاره به این که ۱۷ حلقه چاه غیر مجاز در این شهرستان شناسایی شده است، خاطر نشان کرد: از این تعداد ۵حلقه چاه غیر مجاز پر و مسدود شده اند و سایر چاه ها به دلیل مصرف شرب منجر به صدور رای قاطع نشده اند یا در حال مراحل قضایی هستند.

رییس اداره منابع آب شهرستان اردستان تصریح کرد: در بخش آب سطحی نیز تاکنون ۳۶ مورد تجاوز به بستر و حریم آبراهه ها شناسایی شده که ۱۲ مورد منجر به صدور رای رفع تخلف و ۳ مورد منجر به صدور رای برائت شده است و مابقی در صورت صدور رای اعمال قانون خواهند شد.

هوایی خاطر نشان کرد: میزان ۱۸ کیلومتر از آبراهه های سطح شهرستان مورد مطالعات قرار گرفته و ۱۳ کیلومتر در دست مطالعه است و در شرف تهیه گزارش نهایی قرار دارد.

این مقام مسئول بیان داشت: ۳۵۰ متر دیواره سازی به ارتفاع ۳ متر در شهرستان اردستان صورت پذیرفته است.

رییس اداره منابع آب شهرستان اردستان یادآور شد: کلیه شهروندان می توانند تخلفات حوزه منابع آبی را به سامانه تلفنی ۳۸۴۸ گزارش کنند.

گفتنی است؛ اردستان از شهرهای شمالی استان اصفهان است و در ۱۱۰ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه