موج
کدخبر : ۴۸۷۳۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-487333
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان:

بیشترین جمعیت کاشان درگروه سنی میانسال است

بیشترین جمعیت کاشان درگروه سنی میانسال است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: بیشترین جمعیت شهرستان های کاشان و آران و بیدگل درگروه سنی میانسال به ویژه در سنین 30-39 سال است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مهدی دلاوری با اشاره به آغاز هفته جمعیت از ۲۴ اردیبهشت ماه سال جاری، میزان باروری کلی جمعیت تحت پوشش دانشگاه در جمعیت ایرانی در پایان سال گذشته، یک درصد و ۵۲ صدم عنوان کرد و افزود: درصد بارداری های برنامه ریزی شده ۸۹درصد است و الگوی اختصاصی باروری سنی در این منطقه  نشان دهنده بالا بودن میزان موالید در گروه سنی جوانان  ۲۵-۲۹ سال است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، با اشاره به اینکه بر اساس آمار و اطلاعات در پایان سال گذشته، جمعیت ایرانی دانشگاه ۴۶۹۵۱۲ نفر و غیر ایرانی ۷۴۹۴۶ نفر و کل جمعیت (ایرانی و غیر ایرانی) تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان ۵۴۴۴۵۸ نفر است، تصریح کرد: تعداد زنان ۱۰-۵۴ سال ایرانی ۱۵۳۰۴۳ نفر است که حدود ۱۰۰۷۰۱ نفر خانم ۱۰-۵۴ سال همسر دار (ایرانی ) در دوشهرستان کاشان و آران و بیدگل هستند.

دلاوری، تعداد خانواده های بی فرزند ایرانی تحت پوشش دانشگاه را ۵۲۷۸ وتعداد خانواده های تک فرزند ایرانی را ۲۱۶۰۶ نفر برشمرد که در کل ۲۷ درصد زنان همسردار ایرانی تک فرزند و بی فرزند هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، ناباروری، افزایش میزان سزارین، تمایل به تک فرزندی  وسقط های  غیر قانونی را از عوامل کاهش نرخ باروری بیان و تصریح کرد: عدم آگاهی از پیامدهای تک فرزندی نیز نقش مهمی بر رواج این پدیده دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه