موج
کدخبر : ۴۸۷۰۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-487029
با حضور وزیر علوم؛

شهرک‌های صنعتی فارس و دانشگاه صنعتی شیراز تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

شهرک‌های صنعتی فارس و دانشگاه صنعتی شیراز تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، توافقنامه انجام خدمات علمی و پژوهشی در زمینه ارتقا و بهبود فعالیت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرک‌ها و نواحی صنعتی در استان فارس بین شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و دانشگاه صنعتی شیراز امضا شد.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ظهر امروز در آیین انعقاد این تفاهم‌نامه اظهار داشت: انعقاد این توافق‌نامه‌ها منجر به نفوذ دانش در صنعت خواهد شد.

وی افزود: با انعقاد این توافق‌نامه، فرآوری و تصفیه فاضلاب شهرک‌های صنعتی به‌وسیله یک شرکت دانش‌بنیان با کمک نانو‌تکنولوژی صورت می‌پذیرد و دانشگاه صنعتی شیراز زمینه استفاده از تجربیات پژوهشگران و دانشمندان این عرصه را فراهم می‌کند.

وزیر علوم اضافه کرد: در اجرای این برنامه علمی و پژوهشی تعداد قابل‌ توجهی از دانشجویان دکترا در زمینه تصفیه آب‌های صنعتی از طریق نانو اقدامات پژوهشی را به‌صورت عملی اجرا خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در آیین انعقاد این توافقنامه با اشاره به اینکه رویکرد اصلی این توافق بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه صنعتی شیراز در زمینه کمک به بهبود و ارتقای وضعیت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرک‌های صنعتی استان گفت: در زمان حاضر ۱۶ تصفیه‌خانه در شهرک‌های صنعتی استان با ظرفیت تصفیه روزانه ۸ هزار مترمکعب به فعالیت می‌پردازند که استفاده از دانش‌های جدید در زمینه مدیریت، راهبری و انجام بهینه فعالیت این تصفیه‌خانه‌ها ضروری است.

سید مصطفی هاشمی ابراز کرد: یکی از مسائل مهم در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب صنعتی استفاده بهینه از پساب تصفیه‌شده خروجی برای استفاده در فضای سبز و مصارف غیر شرب صنعتی است که در قالب این توافقنامه گام‌های محکم برای تحقق این مهم در استان برداشته می‌شود.

وی بر اهمیت به‌روزرسانی و ارتقای کارآیی تصفیه‌خانه‌های فاضلاب صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان تأکید کرد و گفت: بدون شک استفاده از نتایج تحقیقات، پژوهش‌ها و فناوری‌های جدید می‌تواند نقش مؤثری در زمینه بهبود شرایط ایفا کند.

شهرک صنعتی فارس

هاشمی اعتبار ریالی این توافقنامه را ۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: نتایج این توافقنامه در کمک به حفظ محیط زیست و استفاده مطلوب از ظرفیت تصفیه‌خانه‌ها مؤثر خواهد بود.

هاشمی با بیان اینکه این شرکت مصمم به افزایش تعاملات و همکاری‌های علمی و پژوهشی با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در راستای استفاده از ظرفیت‌ها برای ارتقای بخش صنعت و شهرک‌های صنعتی استان است گفت: تفاهم‌نامه‌های مختلفی را منعقد کرده‌ایم تا ارتباط بین صنعت و دانشگاه به‌صورت عملیاتی و کاربردی دنبال شود و این توافق‌نامه هم بیانگر اهتمام عینی و عملی به این موضوع است.

تفاهم‌نامه انجام خدمات علمی پژوهشی، آموزشی، تحقیقات کاربردی، مشاوره مدیریتی و اجرایی و ارتقاء بهره‌وری سه حوزه فنی، محیط زیست و صنایع کوچک در شهرکها و نواحی صنعتی استان فارس در حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به امضای مهندس سید مصطفی هاشمی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و دکتر محمدمهدی علویان مهر رییس دانشگاه صنعتی شیراز رسید.

موضوع تفاهم‌نامه عبارت از مشاوره علمی و فنی، پژوهش و آموزش در راستای رفع نیاز‌های شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس در حوزه‌های معاونت فنی و صنایع کوچک و مدیریت ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی است.

مطالعات موردی و ارائه راه‌حل به‌منظور مدیریت هزینه، طرح‌های جامع، ارتقای کیفیت، رعایت الزامات، رویکرد‌های بهره‌وری و رقابت‌پذیری، توسعه علمی و آموزشی در تمامی زمینه‌ها از جمله صنایع کوچک، زیست‌ محیطی، پدافند و انرژی و دامنه‌های تأمین زیر ساخت‌ها و مدیریت آن‌ها، توصیه‌های کوتاه‌ مدت و راهکار بلندمدت مرتبط با کارگروه‌های پژوهشی با دانشگاه که به‌صورت دستور کار پروژه‌های پژوهشی و یا به‌صورت دستور کار خدمات مشاوره‌ای و آزمایشگاهی و یا در قالب حمایت از پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا به واحد پژوهش‌یار ارجاع خواهد شد از دیگر موارد تفاهم‌نامه خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه