موج
کدخبر : ۴۸۷۰۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-487019
مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان قزوین:

۲۹ مرکز نیکوکاری فعالیت قرض الحسنه دارند

۲۹ مرکز نیکوکاری فعالیت قرض الحسنه دارند

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان قزوین گفت: در حال حاضر ۲۹ مرکز نیکوکاری در زمینه قرض الحسنه و پرداخت تسهیلات با این صندوق همکاری دارند که خدمت رسانی به نیازمندان با رویکرد قرض الحسنه خود فرهنگ سازی است.

به گزارش خبرگزاری موج قزوین، ابراهیم صحرایی در همایش قرض ماندگار که درسالن جلسات کمیته امداد استان قزوین برگزارشد، بیان کرد: در حوزه قرض الحسنه نیاز به کار داریم البته فعالیت هایی آغاز شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر شاهد فعالیت مرکز نیکوکاری منعم به صورت تخصصی در زمینه قرض الحسنه هستیم یعنی این مرکز به نیازمندان و محرومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می کند.  

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان قزوین اضافه کرد: در دیگر مراکز نیکوکاری نیز شاهد سپرده گذاری برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان و محرومان هستیم که به گسترش فرهنگ قرض الحسنه کمک می کند.

وی افزود: حتی در دانشگاه های استان نیز سپرده گذاری در صندوق امداد ولایت را شاهد هستیم به طوری که دانشگاه کار در این زمینه همکاری های خود را از مدت ها پیش فعالیت خود را آغاز کرده است.

صحرایی عنوان کرد: در حال حاضر ۲۹ مرکز نیکوکاری در زمینه قرض الحسنه و پرداخت تسهیلات با این صندوق همکاری دارند که خدمت رسانی به نیازمندان با رویکرد قرض الحسنه خود فرهنگ سازی است.

وی با اشاره به اهمیت قرض الحسنه در کمیته امداد امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: قرض الحسنه در کمیته امداد امام خمینی (ره) به طور تقریبی به عمر این سازمان سابقه داشته و مورد توجه بوده است و از همان سالهای اولیه پرداخت وام قرض الحسنه در الویت برنامه قرار داشته است.

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان قزوین اظهارکرد: پرداخت وام به نیازمندان تحت حمایت برای مصارف کارگشایی، درمان بیماری، هزینه تحصیلی، اشتغال و استخلاص از مشکلات و گرفتاری ها به اشکال و روش های متفاوت مورد عمل بوده است.

وی گفت: با توجه به نیازهای روز تغییراتی در شیوه های اجرایی به وجود آمده و پس از مطالعات لازم برای تحول در ساختار سازمانی، حوزه متولی پرداخت وام در کمیته امداد امام خمینی (ره) و به دنبال جلسات و بررسی های کارشناسی طرح تأسیس صندوق قرض الحسنه در دستور کار قرار گرفت.

صحرایی یادآورشد: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت تحت نظارت بانک مرکزی و منطبق بر ضوابط و چارچوب های مورد نظر توسط کارشناسان ذیربط شروع و در اسفند سال ۱۳۹۴ اساسنامه صندوق قرض الحسنه به تصویب هیات امنای محترم کمیته امداد رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه