English

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان:

هزارو ۵۰۰ خانه برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد هرمزگان ساخته می‌شود

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان گفت: بسیج سازندگی این استان بنا دارد 1500 خانه برای افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) بسازد.

هزارو 500 خانه برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد هرمزگان ساخته می‌شود

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سردار اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان در رزمایش جهادگران فاطمی سه بسیج سازندگی سپاه ناحیه بندرعباس اظهار داشت: همین ظرفیت هم برای افراد زیر پوشش خدمات بهزیستی در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه افزود: بسیجیان و گروه‌های جهادی در سال گذشته به ۷۲ روستا آبرسانی کردند که برای این منظور ۲۳۰ هزار متر خط لوله برای انتقال آب شرب احداث شد.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان عنوان کرد: افزون بر ۱۶۰ کیلومتر راه بین مزارع توسط جهادگران در این استان احداث که تلاش های انجام شده تنها گوشه‌ای از کارهای بزرگ توسط این گروه‌ها بحساب می‌آید.

سردار سالاری ابراز کرد: افزون بر یک میلیون و ۳۰۰ هزار بسته معیشتی توسط سپاه، بسیج و دستگاه‌ها از ابتدای کرونا تاکنون تهیه و بین محرومان توزیع شده است، همچنین بیش از ۱۵ هزار لباس برای دانش آموزان نیازمند تهیه و توزیع شده است.

وی گفت: در حوزه مانایی کشاورزان در روستاها، ایجاد سدهای کوچک و متوسط، احداث راه‌های آسفالته و سایر زمینه‌ها اقدام های بزرگی توسط بسیج سازندگی درحال رقم خوردن است. فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان با اشاره به زمین‌لرزه سایه خوش در تابستان سال گذشته بیان کرد: جهادگران و گروه‌های جهادی در گرمای ۴۸ تا ۵۰ درجه سایه خوش که سایه‌ای هم برای پناه بردن به آن وجود نداشت در کنار اهالی اهل سنت این روستا ایستادند و کمک کردند.

وی خاطرنشان کرد: بسیج و گروه‌های بسیج سازندگی از بدو تاسیس برای کشور منشا خیر بوده است و در چند سال اخیر که اتفاق های طبیعی و غیر طبیعی متعددی را شاهد بودیم برکات آن را شاهد هستیم.

وی تلاش های انجام شده در دوره کرونا را یکی از عرصه‌های فعالیت پر برکت بسیج عنوان کرد و گفت: در زمانی که فضا به گونه‌ای بود که کسی جرات نداشت در این عرصه حضور یابد بچه های طلبه و بسیجی پای کار آمدند تا غسل کسانی که جان خود بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادن بودند را انجام دهند.

سردار سالاری گفت: تا زمانی که روحیه بسیجی در این ملت وجود دارد آمریکا و صدها آمریکا نمی‌تواند این ملت را از پای درآورد.

محمدهادی باستین مسوول مجمع جهادگران هرمزگان در حاشیه این مراسم اظهار داشت: ۴۰۰ گروه جهادی در حوزه های شهری و روستایی ساماندهی که در شهرستان بندرعباس درحال فعالیت هستند.

باستین در رزمایش جهادگران فاطمی سه بسیج سازندگی سپاه ناحیه بندرعباس افزود: ۳۰ گروه جهادی در این هفته سازماندهی شده‌اند، برای کارهای عام‌المنفعه به مناطق هدف اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به ۲ نکته ارتباط گروه‌های جهادی و ارتباط با دستگاه‌های قادر بر پشتیبانی، ادامه داد: در زمینه اول مشکلی وجود ندارد اما در زمینه ارتباط با دستگاه‌های قادر بر پشتیبانی باید به گونه مدیریت شود که کارها روان‌تر انجام گیرد.

مسئول مجمع جهادگران هرمزگان عنوان کرد: اکنون گروه‌های جهادی تخصصی شده و در زمینه‌های مختلف اعم از عمرانی، فرهنگی و دانش بنیان و غیره درحال فعالیت هستند و باید بتوانند از پشتیبانی اداره‌های دولتی که مورد تأکید معاون اول رئیس جمهور هم بود استفاده کنند.

باستین با تاکید بر حمایت ادارات دولتی از گروه‌های جهادی اظهار کرد: در نوروز امسال، شاهد حضور جهادگران در مناطق حادثه خیز جاده‌ها بودیم و درحالی که بایستی تجهیزاتی در اختیار آنان قرار می‌گرفت تجهیزاتی داده نشد.

مسئول مجمع جهادگران هرمزگان با اشاره به مسوولیت‌های اجتماعی صنایع گفت: این مسوولیت‌ها به گونه‌ای ساماندهی شود که گروه های جهادی هم بتوانند از آن برای فعالیت‌های عام‌المنفعه استفاده کنند.

وی یادآور شد: تجهیز گروه‌های جهادی مسأله و دغدغه مهمی است، اکنون گروه های جهادی در بندرلنگه درحال فعالیت هستند اما وسایل و تجهیزات در اختیار آنان قرار نمی‌گیرد.

باستین در پایان افزود: دغدغه‌های بسیاری وجود دارد که درحال حاضر به همین چند نکته بسنده می‌کنیم.​

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه