موج
کدخبر : ۴۸۵۹۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-485904

برای پاسداری از انقلاب اسلامی باید خصوصیات و ویژگی‌هاى آن احصاء و نقاط قوت حفظ و تقویت شود

برای پاسداری از انقلاب اسلامی باید خصوصیات و ویژگی‌هاى آن احصاء و نقاط  قوت حفظ و تقویت شود

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: اگر ما به دنبال استمرار انقلاب اسلامی هستیم باید بدانیم که چه چیزهایی این انقلاب را ایجاد و حفظ کرد و همان ها را تقویت کرده و ادامه دهیم.

به  گزارش خبرگزاری موج سیستان و بلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در دیدار جمعی از کارکنان سازمان عقیدتی و سیاسی سپاه سلمان استان عنوان کرد: انقلاب اسلامی معجزه بزرگ قرن بود که به پیروزی رسید و علیرغم تلاش و توطئه های دشمن همچنان با قوت باقی مانده و راه خود را ادامه می دهد و باید دید چه مفهوم و دستاوردی را ارائه کرده است.

امام جمعه زاهدان افزود: آنچه در صحنه خارج تحقق پیدا کرده نظام جمهوری اسلامی و تشکیل جبهه مقاومت است و این نمونه‌هایی از صدور انقلاب است.

آیت‌الله محامی بیان داشت: شعارها، اهداف و سیاست‌هایی از ابتدا برای انقلاب تعیین شد از جمله استقلال‌، آزادی، جمهوری اسلامی، عدالت، رسیدگی به محرومان و آنچه در قانون اساسی جمهوری اسلامی تجلی پیدا کرد یک قانون پیشرفته، مترقی و مبتنی بر معارف دینی، آیات قرآنی و احادیث نورانی نبوی و علوی است.

وی ادامه داد: سپاه پاسدار انقلاب اسلامی است و برای اینکه از انقلاب اسلامی پاسداری شود باید خصوصیات و ویژگی‌هاى آن را احصاء و نقاط  قوت آن حفظ، تقویت و پاسداری شود تا انقلاب اسلامی به قوت خود باقی بماند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: اگر ما به دنبال استمرار انقلاب اسلامی هستیم باید بدانیم که چه چیزهایی این انقلاب را ایجاد و حفظ کرد و همان ها را تقویت کرده و ادامه دهیم.

وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) معرفت، شناخت، تعهد دینی، غیرت دینی، بینش سیاسی، جرئت، جسارت و شهامت مردم را تقویت کرد و مردمی که ابتدا از انتقاد به رژیم شاهنشاهی ترس داشتند در زمان انقلاب جان خود را هم در مقابل توپ و تانک قرار دادند تا اینکه به پیروزی رسیدند.

وی ادامه داد: اگر ما می خواهیم این نقاط قوت را حفظ و تقویت کنیم اصل اینکار به عقیده و شناخت برمی‌گردد یعنی فکر و دل از این جهت که زیربنای انسان فکر و اندیشه اوست و بر اساس آن ارزش ها را تعریف می‌کند.

وی ادامه داد: گرایشاتی که در دل ایجاد می‌شود حاصل از اندیشه‌ است و برخورد ها و رفتار بیرونی نیز نشأت گرفته از اخلاق و تمایلات اوست و اخلاق و تمایلات نیز برگرفته از عقیده است.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد : اگر اعتقادی به جهان آخرت وجود نداشته باشد و زندگی تنها همین مسائل مادی باشد طبیعتا بر همین اساس ارزش ها را تعریف می‌کنید و دیگر بسیاری از ارزش های اسلامی مصداقی پیدا نمی‌کند اما اگر به وجود جهان دیگر باور داشته باشید قطعا از فرصت این دنیا بهترین استفاده را خواهید کرد.

آیت‌الله محامی گفت: اگر این عقیده وجود داشته باشد تعهد و تقید به ارزشهای اخلاقی و ایثار، شهامت، جسارت، جرئت و  فداکاری هم خواهد بود.

وی با اشاره به تعبیر امام علی (ع) به امام حسن مجتبی(ع) در نهج‌البلاغه اضافه کرد: ایشان عنوان می‌کنند که راه سختی را پیش‌رو داری و اگر کسی را پیدا کردی که باری برای تو بردارد و در آخرت تحویل تو دهد از او استفاده و هر آنچه می‌توانی بار او کن آن هم این گونه که به نیازمند کمک کنی و فردا او اجر کار را تحویل تو خواهد داد.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان عنوان داشت : گاهی افراد در طول عمر و به تدریج این مسیر را  طی می‌کنند و گاهی یک شبه همچون شهدا و اگر عقیده باشد تعهد و تقید به ارزش‌ها وجود دارد.

وی افزود:گاهی فرد خیلی خوب و حاضر است جان خود را هم فدا کند اما باید مسیر و راه درست را هم خوب بشناسد زیرا فرد داعشی هم به نوعی به دنبال جانفشانی است اما مسیر را اشتباه می‌رود و این دوگانه در کنار هم مهم است هم عقیده و هم بینش و بصیرت که این کار مجموعه عقیدتی و سیاسی است و خصوصیات و ویژگی هایی که سبب پیروزی انقلاب شده ریشه در عقیده و بصیرت دارد و این کار عقیدتی و سیاسی است.

آیت‌الله محامی اذعان داشت: مباحثی که به نیروها ارائه می شود باید در راستای همان علل و ویژگی‌هاى انقلاب مهندسی و سیر مطالعاتی داشته باشد.

وی گفت: این اقدامات با حرف قابل انجام نیست زیرا با گفتگو اطلاعات ردوبدل می شود اما باور افراد تنها با حرف قابل اصلاح نیست و در صورتی این حرف تاثیرگذار خواهد بود که کار ما هم حرفمان را تایید کند.

امام جمعه زاهدان افزود: برای کسب موفقیت در این جایگاه باید قول و عمل ما یکی باشد همچون شهید مطهری و شهید سلیمانی که شهادتشان مهر تاییدی بر سخنانشان بود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه