موج
کدخبر : ۴۸۵۴۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-485409
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستات:

ایجاد اشتغال پایدار در اولویت برنامه های دولت

ایجاد اشتغال پایدار در اولویت برنامه های دولت

فرزاد پیشکاری گفت: با توجه به اینکه یکی از مولفه‌های اصلی در اختصاص سهم استان در حوزه اشتغالزایی عملکرد سال قبل است تمام توان خود را برای عملیاتی کردن برنامه‌های این حوزه بکار گرفتیم.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان؛فرزاد پیشکاری  در نشست هم‌اندیشی اصحاب رسانه با رییس سازمان برنامه ریزی و مدیران کل متولی حوزه اشتغال استان اظهار کرد: تعهد اشتغال کردستان در سال ۱۴۰۰ ایجاد ۱۶ هزار و ۷۳۲ فرصت شغلی بوده است که ۱۵ هزار و ۲۰۷ مورد در سامانه اشتغال ثبت شد اما در سال گذشته ۳۳ هزار و ۵۱۳ نفر بود.

وی با بیان اینکه تا قبل از شروع دولت سیزدهم ۴۹۲ نفر در سامانه رصد اشتغال ثبت شده بود با تدابیری که در دولت اندیشیده شد شتاب قابل توجهی در پرداخت تسهیلات و ثبت اشتغال در سامانه رصد شکل گرفت، افزود: در یک کار جهادی و با فعالیت تیم مدیریتی جدید این رقم به ۱۵ هزار فرصت شغلی رسید.

به گفته وی، متاسفانه در سال ۱۴۰۰ در بخش تسهیلات مشاغل خانگی ۵ میلیارد تومان اعتبار برگشت خورد و علیرغم تمام تلاش‌هایی که صورت گرفت نتوانستیم این اعتبار را برگردانیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان عنوان کرد: سال گذشته ۳۳ هزار و ۵۱۳ نفر سهم استان باید در سامانه رصد ثبت می‌شد که بعد از ۱۵۰ جلسه کارگروه اشتغال شهرستانی و ۸ کارگروه اشتغال استانی طرح‌هایی که بیشترین توجیه داشتند تایید شدند.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین و اولویت‌دارترین برنامه‌های دولت، ایجاد اشتغال پایدار است.

پیشکاری با بیان اینکه صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و کمیته امداد بیشترین میزان اشتغالزایی در سال گذشته در استان را به خود اختصاص دادند، عنوان کرد: دستگاه‌های برتر به لحاظ ثبت عملکرد در سامانه رصد هم به ترتیب شرکت گاز، فنی و حرفه‌ای و تعاون روستایی بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان افزود: شهرستان‌های برتر به لحاظ ایجاد اشتغال هم سقز، دیواندره و کامیاران و به لحاظ تعداد هم سنندج، سقز و قروه بوده است.

پیشکاری در خصوص نظارت بر اشتغال ایجاد شده در سطح استان هم خاطرنشان کرد: نظارت‌ها در قالب سامانه به سه روش تلفنی، پیامکی و نظارت میدانی و حضور و بر اساس بضاعت و توان نیروی انسانی فعال در دبیرخانه انجام گرفته است.

وی افزود: در مجموع  ۱۱ هزار و ۴۰۳ مورد به صورت پیامکی و تلفنی ارتباط  گرفته شده که ۸۸۰ مورد بی پاسخ بوده است 

پیشکاری تصریح کرد: ئعداد ۹ هزار و ۱۸۶ مورد از این تعداد نظارت‌های تائید شده و نیاز به بررسی ۴۸۰ درصد تحقق برنامه در حوزه نظارت ۸۰ درصد بوده است.

وی با بیان اینکه وضعیت نظارت حضوری بر اشتغال‌ ایجاد شده در استان کردستان ۳ هزار و ۲۱۷ نفر بوده است، گفت: اشتغال تائید شده نهایی از این ۳ هزار و ۲۱۷ مورد نظارت انجام گرفته ۲ هزار و ۴۵۰ با ۷۹ درصد بوده است.

وی اظهار کرد: هدف ما خدمت به مردم است نه آمارسازی و رسالت خطیری در حوزه اشتغال بر عهده داریم که تمام توان و تجهیزات را در راستای تحقق سیاست.های دولت مردمی در حوزه اشتغالزایی بکار گرفته‌ایم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه