موج
کدخبر : ۴۸۴۸۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-484873
احسان کامرانی مطرح کرد؛

ضرورت تولید آثار جدید و فاخر فرهنگی و هنری مرتبط با خلیج فارس

ضرورت تولید آثار جدید و  فاخر فرهنگی و هنری مرتبط با خلیج فارس

معاون استاندار هرمزگان گفت: با بهره گیری از طرفیت های علمی، فرهنگی و هنری تولید آثار فاخر مرتبط با خلیج فارس در دستور کار دبیرخانه دائمی جشنواره ملی خلیج فارس قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، احسان کامرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی فرهنگی هنری خلیج فارس با اشاره به اهمیت نام خلیج فارس عنوان کرد: خلیج همیشه فارس برای کشور ایران تاریخ، جغرافیا ،تمدن، هویت و فرهنگ و عامل اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه های بین المللی است.

وی افزود: صیانت از نام خلیج فارس که با هویت کشور گره خورده است رسالت همگانی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: کسانی که در حوزه علم، فرهنگ، هنر و دانش مسئولیت دارند و صاحب نظر هستند در صیانت از نام خلیج فارس وظیفه سنگینی دارند.

وی با اشاره به  استقرار دبیرخانه دائمی جشنواره خلیج فارس و گرامیداشت روز ملی خلیج فارس در استان، اظهار داشت: این اسقرار در هرمزگان مسئولیت مدیران و نخبگان هرمزگان را در صیانت از نام خلیج فارس سنگین نموده است.

کامرانی افزود: برای دفاع علمی از نام خلیج فارس ضروری است هیات اندیشه ورز و کمیته های علمی در این زمینه با حضور نخبگان علمی و دانشگاهی، تاریخ دانان، جغرافی دانان، هنرمندان، ورزشکاران و همه علاقه مندان به خلیج فارس  تشکیل و فعال گردد.

وی با تاکید بر تهیه بانک اطلاعاتی اسناد مرتبط با خلیج فارس، تصریح کرد: اسناد  بسیاری در ارتباط با حقانیت نام خلیج فارس وجود دارد که ضروری است در قالب یک بانک اطلاعاتی گردآوری و در عرصه داخلی و  بین المللی ارائه گردد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر تهیه آثار فاخر فرهنگی و علمی در رابطه با خلیج فارس، خاطرنشان کرد: با بهره گیری از طرفیت های علمی، فرهنگی و هنری تولید آثار فاخر مرتبط با خلیج فارس در دستور کار دبیرخانه دائمی جشنواره ملی خلیج فارس قرار گیرد و مشوق های لازم برای فعالان این حوزه در خلق این آثار در نظر گرفته شود. 

کامرانی در همین خصوص گفت: آثار فاخر علمی و هنری که در رابطه با خلیج فارس تهیه میشود در عرصه های داخلی، منطقه‌ای و بین المللی عرضه و به نمایش گذاشته شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه