موج
کدخبر : ۴۸۱۴۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-481477
طی ۲۴ ساعت گذشته؛

۳۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های فارس بستری شدند

۳۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های فارس بستری شدند

بر اساس آخرین اطلاعات اعلامی توسط علوم پزشکی شیراز، با بستری ۳۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۱۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۷۳ هزار و ۳۶۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۴ هزار و ۱۸۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۴۱ هزار و ۷۳۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۴ هزار و ۸۵۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۱ هزار و ۶۳۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۳۳۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۱۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۹۱ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۵ هزار و ۷۲۰ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۹۰ هزار و ۱۱۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۴۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۷۹ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۸۳ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۲۰۶ دُز یادآور واکسن بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه