موج
کدخبر : ۴۸۱۲۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-481280
مدیر کل ورزش جوانان استان کردستان:

حمایت از ایده نوگرایانه جوانان

حمایت از ایده نوگرایانه جوانان

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: مسئولین این ارگان با تمام توان از جوانان حمایت کرده و از ایده های نوگرایانه آنها استقبال خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، حامد جولایی صبح یکشنبه در اولین نشست فصلی دبیران سازمان های مردم نهاد حوزه جوانان استان کردستان در سنندج اظهار کرد: سال گذشته وقفه کوتاهی در فعالیت های جوانان کردستانی ایجاد شد که امیدواریم سازمان های مردم نهاد حوزه جوانان با فعالیت دوچندان بتوانند بازهم از جوانان سایر استان های دیگر کشور پیشی بگیرند.

وی بر جوان گرایی و شنیدن مطالبات و خواسته های جوانان به عنوان سرمایه های ارزشمند جامعه تاکید کرد و گفت: پتانسیلی که در حوزه جوانان استان کردستان وجود دارد می تواند منشاء خدمات مناسبی برای جامعه باشد.

جولایی با تاکید بر این موضوع که حوزه ورزش و جوانان حوزه سیاسی نیست، ادامه داد: نباید فعالیت های سازمان های مردم نهاد این بخش زیر سایه سیاست قرار گیرد و ما به عنوان یک مجموعه واحد تمرکز خود را بر روی فعالیت های مدنی در راستای کمک به افراد جامعه به ویژه تامین نیازهای اساسی قشر جوان جامعه مانند مسکن، اشتغال و ازدواج انجام خواهیم داد.

وی تاکید کرد: جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان استان به عنوان مکانی مناسب برای مطالبه خواسته‌های جوانان می تواند با برنامه ریزی و انسجام ادارات و نهادهای مختلف دولتی را برای تسهیل در دستیابی به اهداف خود پای کار آورد.

سرپرست معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان نیز در این نشست با اشاره به لزوم تدوین برنامه منسجم در راستای هدفمند کردن فعالیت های سازمان های مردم نهاد حوزه جوانان تاکید کرد و گفت: ایجاد شور و نشاط اجتماعی با برگزاری فعالیت های مفید در این بخش با توجه به وضعیت جامعه یکی از اولویت‌های کاری این معاونت در سال جاری خواهد بود.

مجید آوج اضافه کرد: کاهش آسیب های اجتماعی چه به صورت آسیب های پیدا و پنهان باید در برنامه سمن های جوانان گنجانده شود، ایجاد فضای گفتگو خارج از محدوده سازمانی و در میان جوانان با گستره بیشتر و دیدار چهره به چهره با مسئولان مختلف استان در راستای مطالبات جوانان از دیگر اولویت‌های ما در این معاونت است.

وی افزود: ۲ موضوع مهم مسکن و اشتغال جوانان به صورت متمرکز پیگیری خواهد شد اگرچه این مطالبات تنها در شرح وظایف دستگاه ورزش و جوانان نیست و باید با تعامل دیگر نهادها تسهیل شود اما در این معاونت سعی خواهد شد با جدیت بسیار این مطالبات در ستاد ساماندهی، مطرح و پیگیری شود.

سرپرست معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان افزود: باید برنامه ریزی مناسبی برای ازدواج جوانان ارایه داد چون این موضوع یکی از مسائل مهم و کلیدی در حوزه جوانان است و در این راستا پیگیری موثر و مستمر تسهیلات بانکی به عنوان یکی از دغدغه های اصلی جوانان می تواند در گام اول مطرح باشد.

آوج گفت: اولین موضوع ستادهای ساماندهی چه استانی و چه در شهرستان ها در سال جدید بحث مهم ازدواج و تسهیل در ارایه تسهیلات بانکی برای برپایی ازدواج آسان و ممکن است.

وی افزود: در زمینه فعالیت های تسهیل ازدواج در حوزه جوانان تامین جهیزیه به صورت مشارکتی و محدود، تشکیل موثر مجمع خیرین ازدواج برای کمک به زوج های جوان و پیگیری استفاده از اماکن فرهنگی برای برپایی جشن های ازدواج برای حل مشکل جوانان را به عنوان دیگر برنامه‌های این معاونت نام برد که در دستورکار قرار گرفته است.

در این نشست، دبیران سازمان های مردم نهاد حوزه جوانان مهمترین مسائل و مشکلات حوزه فعالیت خود را عنوان کردند.

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: ورزش
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه