موج
کدخبر : ۴۷۵۹۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-475957

خدمات گروه های جهادی در راستای توانمندسازی مردم باشد

خدمات گروه های جهادی در راستای توانمندسازی مردم باشد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: خدمات گروه های جهادی در راستای توانمندسازی و تقویت فرهنگ کار در استان باشد و برای تحقق این موضوع خود مردم نیز باید در اجرای طرح ها دخیل باشند.

به گزارش خبرگزاری موج سیستان و بلوچستان،  محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در کارگروه بسیج سازندگی استان اظهار داشت: اقدامات گروه های جهادی باید با هدف  توانمندسازی مردم و تقویت فرهنگ کار در استان صورت گیرد و برای این منظور باید از ظرفیت و نیروی کار خود مردم هم استفاده شود و مردم دخیل باشند.

وی گفت: مسئولیت گروه های جهادی برعهده بسیج سازندگی سپاه است و باید تعیین شود گروه جهادی در کدام نقطه و به چه شکل کار کند.

 وی ادامه داد: باید بانک اطلاعاتی از تخصص گروه های جهادی تهیه شود و از توان این گروه ها باید در حوزه آموزش های مختلف از جمله در بخش کشاورزی استفاده شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: باید از توان این جوانان خلاق در حوزه آموزش کشاورزان استفاده شود چرا که بسیاری از کشاورزان در جهت افزایش بهره وری نیاز به آموزش دارند.

وی تاکید کرد: گروه‌های جهادی در حوزه کشاورزی وارد شوند و زمین‌ها را احیا کنند، نخلستان ایجاد کنند و در اختیار مردم قرار دهند و با استفاده از سرمایه تجمیع شده مردم مجتمع های گلخانه ای ایجاد کنند.

وی ادامه داد: گروه های جهادی برای اجرایی شدن این امور می‌توانند با ایجاد شرکت تعاونی های دانش بنیان و اطلاع رسانی به مردم و با استفاده از سرمایه های تجمیع شده آنها برای مردم اشتغال پایدار ایجاد کنند.

کرمی خاطر نشان کرد: سپاه مسئول و تامین کننده اقلام و امکانات مورد نیاز گروه های جهادی باشد و برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که سپاه و دستگاه‌های اجرایی گروه‌های جهادی را به لحاظ امکانات پشتیبانی و حمایت کنند.

 وی خطاب به گروه‌های جهادی افزود: خدمات ارائه شده به خانواده‌های نیازمند به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که مشخص شود این خانواده ها تا چه مدت به این کمک ها نیاز دارند و تا چه زمانی  توانمند خواهند شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه