موج
کدخبر : ۴۷۵۵۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-475503
به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛

همایش ملی مامایی و سلامت باروری در شیراز آغاز به کار کرد

همایش ملی مامایی و سلامت باروری در شیراز آغاز به کار کرد

همایش ملی «رویکردهای علم مامایی و سلامت باروری در راستای جوانی جمعیت » امروز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، همگام با اهداف جوانی جمعیت در حوزه سلامت، دانشگاه علوم پزشکی شیراز اقدام به برگزاری رویدادی علمی با موضوع «رویکردهای علم مامایی و سلامت باروری در راستای جوانی جمعیت» کرده است تا با حضور کارشناسان این حوزه، پیرامون مبانی علمی در این زمینه تبادل نظر شود.

سرپرست مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت در آئین آغاز به کار این همایش گفت: فرهنگ سازی در خصوص حفظ و ارتقای جوانی جمعیت و پیشگیری از سالخوردگی جمعیت در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور، در قالب همایش ها و نشست های مختلف برگزار می شود.

صابر جباری افزود: همایش امروز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با رویکرد علمی و با حضور اساتید، متخصصان زنان، پزشکان و ماماها در حال برگزاری است و امیدواریم نتیجه این همایش ها تسریع در پیشگیری از سالخوردگی جمعیت، ازدواج بهنگام، فرزندآوری به موقع، تشویق به افزایش تعداد فرزندآوری و حفظ جوانی جمعیت باشد.

او ادامه داد: کشور در لبه پرتگاه سالخوردگی جمعیت قرار دارد و یک دهه فرصت داریم تا جبران کنیم، چرا که در صورت نبود تدابیر صحیح و مطلوب، دچار چالش ها و عوارض بسیاری در حوزه های مختلف مانند اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی می شویم و این امر نیازمند فرهنگ سازی عمومی است.

علوم پزشکی شیراز

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور مامایی نیز در این همایش از حمایت استاندار فارس و تلاش رییس و مسوولان دانشگاه در اجرای سیاست‌های ابلاغی وزارت بهداشت قدردانی کرد.

شهلا خسروی با اشاره به نقش ماماها در حفظ و ارتقای سلامت مردم و اجرای سیاست ها، بر ارتقای جایگاه گروه مامایی و استفاده از ظرفیت و توانمندی این قشر نظام سلامت در حوزه های سیاست گذاری دانشگاه ها تاکید کرد.

بیان چالش های اجرای سیاست‌های جوانی جمعیت، چالش های مادری ایمن، چالش های مراقبت های ماما محور از جمله محورهای مطرح شده از سوی مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی بود.

این همایش علمی که امروز با حضور سرپرست مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت، استاندار فارس، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، جمعی از مسوولان کشوری و استانی، اساتید، پزشکان، ماماهایی و صاحبنظران حوزه علوم سلامت باروری، جمعیت شناسی و سیاستگذاری سلامت از دیگر استان های کشور در شیراز آغاز به کار کرد، به مدت سه روز با ارائه مباحثی پیرامون سیاست ها و مولفه های موثر بر تحولات جمعیت در ایران و جهان، راهکارهای مقابله با چالش ها و موانع مادری ایمن در ایران، رویکردهای حمایتی در پیشگیری از سقط، رویکردهای حمایتی در بارداری ناخواسته، مشارکت پدران در بارداری و زایمان، مراقبت های مامایی اخلاق مدار و خوشایند سازی بارداری و زایمان، در مجتمع ولایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه دارد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه