English

رئیس دانشگاه کاشان:

علوم انسانی و اجتماعی یک فناوری نرم برای مقابله با آسیب های اجتماعی است

رئیس دانشگاه کاشان گفت: علوم انسانی و اجتماعی یک فناوری نرم برای مقابله با آسیب های اجتماعی و ارتقای جوامع انسانی است.

علوم انسانی و اجتماعی یک فناوری نرم برای مقابله با آسیب های اجتماعی است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان،  عباس کتابی در نخستین همایش ملی نوآوری در علوم انسانی و اجتماعی گسترش فرهنگ نوآوری در دانشگاه ها را لازم دانست و گفت: با عنایت به نزدیک شدن مرزهای اقتصاد، خلاقیت، نوآوری و فرهنگ به یکدیگر لازم است فرهنگ نوآوری در دانشگاه ها مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به سرعت بالای پیشرفتهای تکنولوژی و سخت افزاری خاطر نشان کرد:  موضوع تحول و نوآوری در علوم انسانی و اجتماعی بعنوان ابزاری نرم افزاری برای مواجه با چالشهای پیش رو و رشد فرهنگی جامعه ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

رئیس دانشگاه کاشان  نیاز به نظریه پردازی و  آینده پژوهی در حوزه علوم انسانی و اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و دانشگاه حکمت بنیان را برای رسیدن به تمدن سازی براساس بیانه گام دوم انقلاب اسلامی حائز اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: مبنای دانشگاه حکمت بنیان این است که به دنبال علم نافع، نخبه گرایی و تربیت حکیم در دانشگاه باشیم.

وی علم و دانش، تفکر وتعقل و ارزش و فضیلت را سه مولفه لازم برای دانشگاه حکمت بنیان عنوان کرد.

رئیس دانشگاه کاشان برگزاری همایش نوآوری در علوم انسانی و اجتماعی در این دانشگاه را با هدف شناسایی فرصت‌ها و چالش‌های فراروی نوآوری علوم انسانی و اجتماعی  عنوان کرد و افزود: ارایه آثار علمی با حضور اساتید و اعضای هیات علمی، محققان ،دانشجویان شروعی برای توجه به نقش نوآوری و خلاقیت در کارآفرینی، اشتغال و حل مشکلات جامعه است.

کتابی از ایجاد دانشکده فناوری های نرم و نوین در این دانشگاه خبر داد و اظهار امیدواری کرد تا با راه اندازی این دانشکده رشته های جدید بین رشته ای مورد نیاز جامعه با نگاه تحولی و نوآوری ایجاد شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه