موج
کدخبر : ۴۷۲۹۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-472922

افزایش تولید الکل و خمیرمایه در خوزستان

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از افزایش تولید الکل و خمیرمایه به عنوان تولیدات جانبی نیشکر خبر داد و گفت: تولید الکل به حدود ۴۰ میلیون لیتر و تولید خمیرمایه به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن در سال افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، عبدعلی ناصری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از نیشکر به عنوان یک گیاه دارویی، محصولات جانبی مختلفی علاوه بر شکر تولید و در بازار توزیع می‌شود، اظهار کرد: یکی از محصولات جانبی نیشکر، الکل است که کارخانه تولید این محصول با ظرفیت اسمی سالانه ۳۳ میلیون لیتر در حال فعالیت است.

وی افزود: در دوران شیوع کرونا با توجه به نیاز بازار به الکل، ظرفیت تولید سالانه الکل در این کارخانه را تا حدود ۴۰ میلیون لیتر افزایش دادیم و بر این اساس توانستیم ۸۰ درصد الکل مورد نیاز کشور را تامین کنیم.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در خصوص خمیرمایه به عنوان یکی دیگر از محصولات جانبی نیشکر، گفت: ظرفیت اسمی کارخانه تولید خمیرمایه سالانه ۱۰ هزار تن است که در حال حاضر این ظرفیت به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن افزایش یافته است و در تلاش هستیم تا براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده این ظرفیت تولید را به ۱۲ هزار تن در سال برسانیم.

وی با اشاره به فعالیت کارخانه تولید MDF در کشت و صنعت نیشکر امام خمینی افزود: طی یک سال گذشته حدود ۱۰۹ هزار مترمکعب MDF در این کارخانه تولید شده که رقمی بی نظیر در تاریخچه فعالیت آن است.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر خوزستان بیان کرد: در این زمینه با تامین قطعات و تجهیزات در ماه‌های اخیر و نصب و راه‌اندازی آن‌ها در فروردین ماه سال ۱۴۰۲، ظرفیت تولید این محصول به ۲ هزار متر مربع در سال خواهد رسید.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه