موج
کدخبر : ۴۷۲۷۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-472773
مدیر شرکت پالیز راه ماد نوین عنوان کرد؛

راهسازی کردستان، مستلزم نگاه ویژه مسئولان

راهسازی کردستان، مستلزم نگاه ویژه مسئولان

مدیران شرکت راه سازی پالیز راه اظهار داشتند : تعداد 140 نفر به صورت مستقیم در پروژه‌های شرکت مشغول به فعالیت می باشند که امیدواریم توانایی خود را در حوزه کارآفرینی و اشتغالزایی به مرحله اثبات خدمت ، رسانده باشیم

به گزارش خبرگزاری موج کردستان ، بابک معتمد وزیری و سارو محمدی مدیران شرکت پالیز راه نوین ماد در گفتگو با خبرنگار موج کردستان اظهار داشتند: با توجه به اینکه  حوزه راهسازی استان کردستان مستلزم توجه ویژه مدیران و مسئولان میباشد لذا  تمام تخصص و‌ توان خود را در راه آبادانی کشور  به عرصه‌های سازندگی آورده‌ایم.

بابک‌معتمد وزیری در ادامه گفتگو افزود: تاریخ ثبت و شروع فعالیت شرکت‌ها از سال ۱۳۸۶ می‌باشد به این صورت که سال ۱۳۸۶ شرکت پالیزراه ماد تاسیس گردید و در ادامه شرکت  آراد سازه ماد سال ۱۳۸۷- سال ۱۳۸۹ آشیل راه کردستان و شرکت آرتا صنعت سال ۱۳۹۰ تاسیس و فعالیت خود را آغازنمودیم‌ و‌ عمده فعالیت ما در حوزه‌های راه و ابنیه می‌باشد که شرکت پالیزراه ماد دارای گرید ۴ راه - آشیل راه کردستان دارای گرید ۴ راه و ابنیه و  آرتا صنعت و آراد سازه دارای گرید ۵ راه می‌باشند.

مدیر شرکت پالیز راه در خصوص همکاری با ارگان‌ها وفعالیت در استان‌ها یادآور  شد:  که با توجه به نوع فعالیت، عمده همکاری ما با بنیاد مسکن استان‌های کردستان و همدان- راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان وهمدان- اداره کل راه و ترابری استان کردستان- دانشگاه علوم پزشکی کردستان و شهرداری‌های تابعه استان کردستان بوده است، ضمن اینکه ما در استان همدان فعالیت‌های اجرایی بسیار گسترده‌ای را داشته‌ایم که به واسطه تخصیص اعتبارات و حمایت ازپیمانکاران شاهد همراهی و تعامل بسیار خوبی هم بوده‌ایم.

تعداد پروژه‌های اجرا شده

معتمد وزیری در ادامه اظهار داشت: اجرای طرح‌ هادی داخل ۲۲ روستا در سال ۹۹ به کارفرمایی بنیاد مسکن- اجرای پروژه دره وزان و آلیجان  ده به کارفرمایی اداره کل راهداری به همراه مابقی کارهای منطقه (دیواندره ) که از سال ۹۱ تا ۹۷ بالغ بر ۳۰ کیلومتر راه را صفر تا صد انجام داده‌ایم که ۱۴ روستا را شامل می‌شد- اجرای روکش آسفالت محور دیواندره به سقز به طول حدود ۲۰ کیلومتر در ۳ قطعه که سال‌های ۹۶ و ۹۷ انجامشد که البته در طول سال‌های فعالیت در  کنار پروژه‌های فوق به صورت مستمر پروژه‌های زیادی اجرا نموده‌ایم ودر حال حاضر تعداد ۶ قرارداد در دست اجرا داریم که عبارتند از:

۱- اجرای پروژه‌های محدوده سنندج برای ۳ روستا به طول ۷/۵ کیلومتر که شرایط بسیار خاص و فوق تخصصی را در نقطه‌ای از آن به لحاظ  خاکبرداری داریم.

۲- اجرای پروژه محدوده شهرستان سقز به طول ۷/۶ کیلومتر که حدود ۵ روستا را صاحب راه می‌کند.

۳- پروژه آسفالت روستاهای شهرستان سقز به طول ۵/۳ کیلومتر که ۲ روستا را در بر می گیرد.

۴- پروژه راه روستاهای شهرستان سقز به طول ۶/۹ کیلومتر که ۴ روستارا شامل می‌شود.

۵- پروژه روستاهای شهرستان سقز به طول ۸ کیلومتر که ۵ روستا را در برمی گیرد.

۶- پروژه روستاهای شهرستان سقز در مسیر دسترسی به معدن طلا به طول ۶ کیلومتر که فاز اول آن می‌باشد و آسفالت‌ آن دولایه انجام می شود .

کارگاه‌های زیرمجموعه

بابک معتمد وزیری خاطر نشان کرد: برای تامین نیازهای شرکت ما دارای یک دستگاه کارخانه آسفالت ۱۲۰ تنی هستیم که در محور بیجار - دیواندره قرار دارد و تعداد ۹ نفر هم در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند. و‌همچنین  با توجه به حجم فعالیت‌های اجرایی، تمامی ماشین‌آلات مورد نیاز جهت انجام پروژه‌ها درتملک شرکت می‌باشد.

وی خاطر نشان‌کرد : اصلی‌ترین مشکلی که در حال حاضر ما و سایر همکاران در حوزه عمرانی با آن مواجه هستیم بحث عدم تخصیص به موقع اعتباراتمی‌باشد. که متاسفانه ما بعنوان یک کارآفرین که دغدغه‌ عمران و آبادانی را داریم و می‌بایست که فعالیت‌های خود را توسعه دهیم، با توجه به مطالبات معوق  که عدد زیادی است، با کمبود نقدینگی مواجه شده‌ایم که این مسئله روند توسعه عمرانی را کند کرده و نیروهای متخصص را خسته میکند و همچنین ما مشکلات دولت محترم را می‌دانیم و تا آنجا که توان داریم آنها را یاری می‌نماییم ولی اینکه پیمانکار بعنوان یک سرمایه‌گذار فعالیت میکنند نهایتا انرژی و توان مالی او محدود می‌شود! هرچند که در دولت سیزدهم شاهد پرداخت پیش پرداخت‌هایی هستیم که هر چند اندک است، اما باعث دلگرمی پیمانکاران می‌گردد.

وی با اشاره به مشکل پرداخت ها افزود: مسئله دیگر ما درخواست پرداخت اعتبارات پروژه‌ها در فصول کاری می‌باشد تا با توجه به جغرافیای استان که به علت سرما فصل کاری محدود می‌باشد پروژه‌ها دچار تعطیلی نشوند و هزینه‌های سربار به کارفرما و پیمانکار تحمیل نگردد .

معتمد وزیری در ادامه بیان کرد: ملموس ترین مشکل در حوزه فعالیت ما بحث افزایش قیمت‌ها می‌باشد که آینده روشنی را برای انعقاد پیمان‌ها پیش روی ما قرارنمی‌دهد. در واقع به قدری افزایش قیمت‌ها بی‌رویه می‌باشد که به هیچ عنوان نمی‌توان آن را پیش‌بینی نمود و دولت محترم برای جبران این مسئله بحث  تعدیل‌ را دارد که متاسفانه نرخ تعدیل‌ها به هیچ عنوان واقعی نمی‌باشد و نمی‌تواند زیان‌های ناشی از افزایش قیمت‌ها را پوشش دهند .

سارو محمدی مدیر شرکت پالیز راه نیز در گفتگو با خبرنگار موج کردستان در خصوص تعامل ادارات و‌دستگاه های اجرایی تاکید کرد: یکی از دغدغه‌های همیشگی ما بحث دارایی و مالیات است، چرا که ما به دلیل عدم تخصیص اعتبارات پروژه‌ها را خودمان به پیشمی‌بریم و هزینه‌های اجرا بعنوان مطالبات برای ما می‌ماند. ولی تامین اجتماعی و دارایی تنها به ما می‌گویند که تا این اندازه کارکردداشته‌اید و باید مبالغ تامین اجتماعی و مالیات خود را بپردازید و کاری به مطالبات ما ندارند. این در حالی است که بحث بستانکاری پروژه‌های سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۶ ما که انجام شده به دلیل اینکه در ادغاماتی که در اداره کلراهداری و راه و شهرسازی صورت گرفت، هیچکدام از این دستگاه‌ها خود را متولی پرداخت مطالبات ما نمی‌دانند! البته بماند که کاهش ارزش مطالبات ما در این سال‌ها چه میزانی بوده است!

محمدی در رابطه با حمایت مسئولان در استان  افزود: ادارات کل نگاه خوبی به پیمانکاران دارند ولی نباید نادیده گرفت که اختیارات آنها نیز محدود می‌باشد و هنگامی که بودجه‌ای تخصیص پیدا نمی‌کند، مدیرکل استانی چگونه می‌تواند مشکل نقدینگی پروژه‌ها را حل نماید؟! ما همراهی و تعامل مسئولان استانی را در بخش‌هایی که توان آن را دارند بارها دیده‌ایم که هم اکنون در عرصه‌ عمرانی باقیمانده وفعالیت می‌نماییم.

سارو محمدی در این خصوص یادآور شد: مسئولیت حل مشکلات کلان‌تر قطعا تلاش بی‌وقفه استاندار محترم و نمایندگان محترم کردستان در مجلس شورای اسلامی را می‌طلبدتا بتوانند با جذب اعتبارات لازم ما را یاری نمایند و بتوانیم از بحران موجود عبور کنیم و پایین بودن سقف اعتبارات استان کردستان نسبت به سایر استان‌های همسطح در واقع می‌بایست اصلی‌ترین دغدغه این عزیزان باشد.

سخن پایانی

یکی ازمسائلی که شاید مارا آزرده خاطر نماید این است که نمایندگان محترم استان در مناطقی که ما فعالیت می‌نماییم بسیار پیگیراحداث راه‌ها می باشند و مرتب از ما پرس و جو می‌نمایند ولی در خصوص بحث اعتبارات (خصوصا شهرستان سقز) ما شاهد تزریق اعتباری  نیستیم که جا دارد نمایندگان محترم در خصوص تخصیص اعتبارات هم جدیت بیشتری به خرج دهند تا ما بتوانیم با قدرت درتوسعه عمرانی استان کردستان گام برداریم.

البته ما تمام تلاش‌ها و مشکلات پیش روی دولتمردان محترم و مسئولان استانی را درک می‌کنیم و با تمام توان بعنوان بازوان اجرایی آنهاتلاش خواهیم کرد و وظیفه می‌دانیم تا از نمایندگان محترم مجلس و مسئولان محترم استانی که همواره در کنار ما بوده‌اند و ما را حمایت کرده اند اند قدردانی نماییم.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، «توفیق خدمت به کشور در هر لباس و عرصه‌ای، موهبتی است که نصیب  افراد متعهد و متخصصی می‌شود که برای سازندگی کشور  خود کمر همت بسته و مردانه در عرصه‌های سازندگی وتوسعه زیرساخت‌هایی که مطالبات به حق هموطنان عزیز را به دنبال  دارد، تلاشمی کنند.

این حضور همواره با مشکلات و چالش هایی روبرو است اما ازآنجا که این عده به دور از هرگونه حاشیه‌ای تنها به عمران وآبادانی می اندیشمد  و خود را بعنوان یک آبادگر وقف سازندگی و خدمت به خلق کرده‌اند، تمامی ناملایمات و سختی‌ها را پشت سر  گذاشته وکارنامه‌ای درخشان از خود به جا گذاشته اند. شرکت‌های پالیزراه نوین ماد- آراد سازه ماد- آشیل راه کردستان و آرتا صنعت روژهلات  از جمله شرکت‌های پیمانکار برتر  و فعال در همکاری با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان می‌باشند کهباسکانداری بابک معتمد وزیری و سارو محمدی که تجربه فعالیت در عرصه‌های عمرانی را  دارند، خدمات ارزنده و شایسته ای به انجامرساند‌ه‌اند.

اجرای پروژه‌های خاص در بهترین زمان ممکن، ایجاد اشتغال مستقیم و فعالیت بدون حاشیه در کنارحضور مستمر در عرصه‌هایآبادانی، بدون خستگی ازمشکلات پیش رو تنها بخشی از اقدامات این شرکت‌ها است که باعث شده تا نام شرکت‌های فوق در فهرستبرترین شرکت‌های پیمانکاری  قرار گیرند.

حضور متعهدانه در کنار تخصص مثال زدنی نام شرکت‌ها را به قدری  پرآوازه کرده که مسئولان استان آنها را به عنوان بازوان اجراییخود پذیرفته و اجرای پروژه های ملی را با خاطری آسوده به دست آنها می‌سپارند.»

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه