موج
کدخبر : ۴۷۲۶۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-472625
معاون رییس جمهور؛

استان فارس یکی از قطب های توسعه کشور در حوزه فناوری است

استان فارس یکی از قطب های توسعه کشور در حوزه فناوری است

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری در سفر به استان فارس ضمن بازدید از پیشرفت برج فناوری و نمایشگاه محصولات فناورانه در جمع فناوران و شرکت های دانش بنیان به تغییر دیدگاهی که در میان مسئولان و دانشگاهیان استان شکل گرفته است اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور در سفر به استان فارس در جمع فناوران پارک علم و فناوری استان گفت: استان فارس از جهت داشتن نیروی انسانی، استادان، صنعتگران و فناوران ارزشمند کنار جامعه خیرین و تأمین مالی خیلی خوبی که دارد انصافا یکی از قطب های توسعه کشور در حوزه فناوری، حوزه پزشکی و سلامت، کشاورزی، انرژی و مهندسی است. 

 دهقانی ضمن بازدید از پارک علم و فناوری، قابلیت ها و ظرفیت های استان فارس را ویژه دانست و افزود: محصولات خوبی با نگرش ملی و کلان که قابل عرضه در سطح ملی هستند در این استان موجود است و قطعا در معاونت علمی با همکاری استانداری که تسلط خوبی به حوزه علم و فناوری داشته و باورمند هستند کمک خواهد شد تا این شرکت ها در توسعه زیر ساخت های فیزیکی، تأمین مالی و توسعه بازار بالنده تر شوند.

استانداری فارس

رییس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به برنامه حمایتی از شرکت های دانش بنیان اظهار کرد؛ برنامه حمایتی از شرکت های دانش بنیان همان برنامه کلان کشور است که بزرگترین برنامه حمایتی در گام اول توسعه بازار است .ما اولین و مهمترین برنامه ای که در معاونت علمی و فناوری داریم این است که کمک کنیم تا این شرکت ها بازارشان توسعه پیدا کند و آن شرکت هایی که بازار خوب دارند بتوانند به بازار صادراتی دست پیدا کنند.

وی همچنین تأمین مالی با توجه به ابعاد و اندازه فعالیت شرکت ها و کمک کرددن به توسعه زیر ساخت هایی که باید از آن استفاده کنند از گام های دیگر حمایتی معاونت علمی و فناوری دانست.

دهقانی میزان تأمین مالی از شرکت های دانش بنیان را بسته به اندازه و نوع فعالیت شرکت ها عنوان کرد و گفت: شرکت هایی که ۵ نفره هستند و چرخش مالی یک میلیاردی دارند با شرکت هایی که ۲۰۰ نفر هستند و گردش مالی ۵۰ میلیارد تومانی دارند با همدیگر متفاوتند و بسته به اندازه و وزن شرکت و اهمیت موضوعی که روی آن کار می کند تأمین مالی متفاوتی خواهند داشت.

همچنین در این سفر خط تولید و زیرساخت ها و فعالیت های شتابدهنده لیوسا فارمد پارسه افتتاح شد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه