موج
کدخبر : ۴۷۲۵۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-472570
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد:

منطقه 8 آمایش کشور، دروازه تجارت و توسعه ایران است

منطقه 8 آمایش کشور، دروازه تجارت و توسعه ایران است

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد در دومین نشست کارشناسی هماهنگی منطقه هشت آمایش کشور، گفت: منطقه 8 آمایش کشور، دروازه تجارت و توسعه ایران است.

مجید دهقانی‌زاده رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد در دومین نشست کارشناسی هماهنگی منطقه هشت آمایش کشور به میزبانی این سازمان برگزار شد، با اشاره به اینکه استان‌های یزد، کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان واقع در منطقه هشت می‌توانند موتور محرک رشد ۸ درصدی کشور باشند، گفت: منطقه ۸ آمایش کشور، دروازه تجارت و توسعه ایران است.

به گزارش روابط عمومی سازمان، در این نشست دهقانی‌زاده از اهمیت فوق‌العاده منطقه هشت آمایش کشور سخن گفت و آن را دروازه تجارت و توسعه ایران دانست و اظهار داشت: این منطقه به لحاظ وسعت، منابع معدنی، امکان تولید و تجارت، دسترسی به آب‌های آزاد و ارتباطات بین‌المللی و نزدیکی به مناطق هدف کشور نظیر کشورهای حاشیه خلیج فارس، هند، پاکستان و حتی چین می‌تواند موتور محرکه رشد ۸ درصدی کشور باشد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد، ذات مردمان منطقه هشت آمایش کشور را توسعه‌گرا، پرتلاش، بهره‌ور و  استفاده حداکثری از حداقل منابع توصیف کرد و بیان داشت: مردمان این منطقه با بهره‌مندی از حداقل منابع آب شیرین، بهترین تولید و خروجی را تحویل کشور داده‌ است.

دهقانی‌زاده افزود: از این رو اقتصاد مقاومتی را می‌توان در این منطقه به درستی معنا کرد و آن را به عنوان الگویی به کل کشور تعمیم داد.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری نشست‌های کارشناسی هماهنگی منطقه هشت آمایش کشور، آن را باعث هم‌افزایی و همدلی بیشتر، تصمیمات سازنده‌تر و خروجی‌های بهتر و ملموس‌تر برای استان‌های واقع در این منطقه دانست و به پروژه‌های مشترک پیدا و پنهان این منطقه اشاره کرد و گفت: باید از این پس پرو‌ژه‌های مشترک منطقه ۸ را نظام‌مند و هدفمند و در چارچوب مباحث نوین و مدرن در راستای آمایش سرزمین تعریف کرد.

ریس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با بیان اینکه ظرفیت‌های عظیمی در منطقه هشت کشور نظیر حوزه انرژی خورشیدی، جاذبه‌های گردشگردی، کویر، ترانزیت و حمل و نقل و ده‌ها حوزه دیگر نهفته است و می‌توان با تعریف پروژه‌های مشترک منفعت خوبی را به کشور ارایه داد، افزود: با هم‌افزایی و مشارکت در کنار رقابت سازنده و غیر مخرب می‌توان پروژه‌های مشترکی به صورت زنجیر وار در راستای تکمیل فعالیت‌های ارزش را تعریف کرد و به هدف خود نزدیک شد.

دهقانی‌زاده ضعف منطقه هشت امایش کشور را تعداد کم نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان‌های این منطقه عنوان کرد و اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه کشور به عنوان پایگاه کاملا تخصصی و راهبر توسعه کشور می‌تواند جبران این نقیصه را برای استان‌های واقع در منطقه ۸ بکند تا به جایگاه واقعی خود برسند.

لازم به ذکر است، در این نشست پروژه‌های پیشنهادی مشترک استان‌های یزد، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان جمع‌بندی و گزارش اجرایی کردن سند آمایش سرزمین ارایه شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه