English

باحضور امیر دریادار ایرانی:

کتاب "غلامعلی بایندر" در سنندج رونمایی شد

کتاب "غلامعلی بایندر" نوشته "محمد مریوانی" صبح امروز شنبه ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ با حضور امیر دریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی راهبردی جمهوری اسلامی ایران در محل سالن شماره۲ پردیس سینمایی بهمن سنندج رونمایی شد.

کتاب "غلامعلی بایندر" در سنندج رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، امیر دریادار ایرانی در آیین رونمایی از این کتاب گفت: نیروی دریایی امروز با بهره مندی از توان و دانش داخلی و بهترین تجهیزات نظامی در کنار تامین امنیت کشور حافظ امنیت اقتصاد کشور نیز است.

وی به دستاوردهای بزرگ این نیرو اشاره کرد و گفت : ورود به دورترین دریاهای جهان و تامین امنیت محموله های دریایی صادراتی و وارداتی کشور از مبدا تا مقصد و بر افراشتن پرچم پر افتخار کشور و نظام حاصل از خود گذشتگی فرزندان‌ برومند نیروی دریایی این سرزمین است.

وی دسترسی به دریا را از مهمترین عوامل توسعه کشورها عنوان کرد و تاکید کرد: امروز ما به به ه مندی از این پتانسیل در شمال و جنوب و با امنیت کامل با دیگر کشورهای جهان مبادله داریم.

امیر ایرانی ضمن تمجید از نویسنده کتاب دریابان بایندر به بخشی از وصیت نامه این فرمانده دلاور ایرانی اشاره کرد و گفت: توجه این فرمانده به مقوله دریا و تلاش در جهت ارتقای نیروی دریایی در این برهه از تاریخ نشان از عمق دانش و تخصص دریابان بایندر به اهمیت دریا است.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی جمهوری اسلامی افزود: آنچه که در خصوص زندگی این فرمانده دلاور پر اهمیت است روحیه استکبار ستیزی است که در وجود ایشان و دیگر برادرانشان بوده است که بخش عمده آن متاثر از ایمان و باور دینی عمیقی است کا در وجودشان بوده است.

وی ادامه داد: در تلاشیم تا بتوانیم با طی مراحل شرعی که به انجام رسیده است آرامگاهی در خور شان و جایگاه این انسان والامقام درست کنیم.

وی با قدردانی از تلاش مسئولین استان درچاپ این اثر ارزشمند از ساخت فیلمی سینمایی به سفارش نیروی دریایی در خصوص زندگی این شهید خبرداد.

دریابان غلامعلی بایندر یکی از ۵ فرزند علی اکبر خان دبیر دربار از سران طائفه بایندر بیجار گروس و از نوادگان فاضل خان گروسی است که در ۲۳ آذر ۱۲۷۷ در تهران متولد و پس از گذراندن دوره های مختلف در داخل و کشورهای ایتالیا و فرانسه و در دو دوره مختلف فرماندهی نیروی دریایی جنوب را برعهده داشته است.

 کتاب خلیج فارس در سال ۱۳۱۷ و جغرافیای خلیج فارس ۱۳۱۹ از تألیفات ایشان محسوب می گردد.

وی در سال ۱۳۲۰ در راه وطن و ایستادگی در برابر قوای انگلیس به شهادت رسید.

دریافت نشان ذوالفقار بالاترین نشان نظامی در سال ۱۳۰۴ ، نشان افتخار درجه ۳ سپه در سال ۱۳۰۵؛ نشان ناج از کشورایتالیا در سال ۱۳۱۰ بخشی از افتخارات این فرمانده دلاور ایرانی است.

کتاب " غلامعلی بایندر" نوشته محمد مریوانی در ۱۴۴ صفحه مهر ماه ۱۴۰۱ توسط انتشارات سوره مهر حوزه هنری منشر و روانه بازار گردیده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه