موج
کدخبر : ۴۶۹۴۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-469455
در دیدار مدیرعامل منطقه آزاد قشم و استاندار مسندم عمان تاکید شد؛

توسعه همکاری های اقتصادی و گردشگری میان قشم و عمان

توسعه همکاری های اقتصادی و گردشگری میان قشم و عمان

مدیرعامل منطقه آزاد قشم گفت: امیدوار هستیم با راه اندازی خطوط دریایی و هوایی شاهد افزایش تردد گردشگران و مسافران میان این دو منطقه در آینده نزدیک باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، افشار فتح الهی مدیرعامل منطقه آزاد قشم در دیدار با ابراهیم بن سعید ابوسعیدی، وزیر مشاور و استاندار مسندم عمان و هیات اقتصادی همراه اظهارداشت: امیدوار هستیم با توجه به ظرفیت های گردشگری و اقتصادی موجود در منطقه، در آینده شاهد راه اندازی خطوط دریایی و هوایی میان جزیره قشم و عمان باشیم. 

وی ادامه داد: جزیره قشم همچنین از نظر تولید محصولات شیلاتی به ویژه در حوزه میگو و پرورش ماهی در قفس دارای جایگاه برتر در هرمزگان است و فرصت های خوبی برای توسعه و پیشرفت در حوزه آبزی پروری و صادرات محصولات آن در منطقه وجود دارد. 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به ظرفیت های گردشگری موجود در جزیره، افزود: رونق صنعت گردشگری یکی از مهمترین برنامه هایی است که با نگاه به توسعه همکاری ها با جوامع محلی در جزیره قشم پیش بینی شده است. 

فتح الهی با بیان اینکه نزدیکی میان جزیره قشم و جزیره خصب در استان مسندم عمان یک مزیت خوب به شمار می رود، اضافه کرد: امیدوار هستیم با راه اندازی خطوط دریایی و هوایی شاهد افزایش تردد گردشگران و مسافران میان این دو منطقه در آینده نزدیک باشیم. 

وی با اشاره به بازدید صورت گرفته از دومین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری مناطق آزاد در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی های تجدیدپذیر، افزود: قشم دارای ظرفیت های خوبی در حوزه نفت و انرژی است که امروز و در بازدید از این نمایشگاه نسبت به بخشی از توانمندی های موجود شناخت کافی ایجاد شد. 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد: برنامه ریزی های خوبی نیز در حوزه بانکرینگ در این منطقه صورت گرفته است و برای همکاری در این زمینه و تامین سوخت مورد نیاز کشتی های عبوری در منطقه تنگه هرمز آمادگی کامل در آینده نزدیک به وجود خواهد آمد. 

به گفته فتح الهی؛ نزدیکی فرهنگی در کنار نزدیکی جغرافیایی میان جزیره قشم و استان مسندم عمان می تواند زمینه ساز توسعه فعالیت های اقتصادی و گردشگری در این منطقه باشد. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: منطقه آزاد قشم برای امضای تفاهم نامه های مشترک در حوزه های مختلف گردشگری، تجاری، نفت و انرژی و همچنین برگزاری نمایشگاه های بین المللی به صورت مشترک آمادگی کامل دارد. 

 ابراهیم بن سعید ابوسعیدی، وزیر مشاور و استاندار مسندم عمان نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های گردشگری، اقتصادی بویژه حوزه نفت و انرژی در جزیره قشم، خوشبختانه پیشرفت های بسیار خوبی در حوزه های زیرساختی این منطقه مشاهده می شود. 

وی ادامه داد: در صورت تمایل و آمادگی دو طرف می توان برای راه اندازی مجدد خط دریایی میان جزیره قشم و جزیره خصب عمان برنامه ریزی کرد و شاهد تردد مسافران در این مسیر باشیم. 

استاندار مسندم عمان اضافه کرد: قشم دارای ظرفیت های اقتصادی بی نظیری در حوزه های مختلف از جمله نفت و انرژی است و با توجه به تفاهم نامه های امضا شده در سفر اخیر آیت الله ابراهیم رییسی، رییس جمهوری اسلامی ایران به عمان، امیدواریم در آینده شاهد توسعه بیشتر این حوزه باشیم. 

ابوسعیدی در ادامه با اشاره به توانمندی های موجود در منطقه آزاد قشم، از مجموعه های اقتصادی و تجاری به ویژه در حوزه نفت و انرژی برای حضور در نمایشگاه بین المللی سالانه مسقط جهت معرفی و نمایش توانمندی های خود، دعوت کرد. 

وی در پایان تصریح کرد: استان مسندم بواسطه نزدیکی به منطقه آزاد قشم برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری و استفاده از توانمندی های دو طرف، آمادگی دارد. 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه