موج
کدخبر : ۴۶۵۷۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-465718
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردستان خبر داد؛

الحاق ۶۶ هکتار اراضی اردستان برای ساخت نهضت ملی مسکن

الحاق ۶۶ هکتار اراضی اردستان برای ساخت نهضت ملی مسکن

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردستان گفت: الحاق ۶۶ هکتار اراضی اردستان برای ساخت نهضت ملی مسکن در دست پیگیری است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، امیرحسین زرگری بیان داشت: در راستای تامین زمین مورد نیاز، درخواست الحاق اراضی به محدوده شهر شامل حدود ۳۹ هکتار در شهر اردستان، حدود ۱۷ هکتار در شهر زواره و حدود ۱۰ هکتار در شهر مهاباد انجام پذیرفته است.

وی در خصوص وضعیت طرح نهضت ملی مسکن این شهرستان اظهار داشت: با هدف تسهیل و تسریع در خدمت رسانی و کاهش زمان انتظار پاسخ دهی به متقاضیان این طرح، با برنامه ریزی‌هایی که در اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان انجام شد دسترسی‌های لازم برای سامانه های مرتبط در شهرستان اخذ و رسیدگی به درخواست‌های متقاضیان در کمترین زمان ممکن انجام پذیرفت. 

این مقام مسئول افزود: براین اساس مشکلات ثبت نامی ۹۵۰ نفر از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن شهرستان اردستان بررسی و رفع شد و پس از رسیدگی های لازم فرم (ج) ۱۲۸ نفر از متقاضیان نیز اصلاح شد. همچنین فرم ج ۵۲۰ نفر از متقاضیان تسهیلات مسکن در این اداره مورد بررسی قرار گرفت. 

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردستان اذعان داشت: این اداره همسو با سیاست گذاری‌های اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان، در راستای فراهم نمودن دسترسی اقشار مختلف جامعه به مسکن ارزان قیمت و با کیفیت همواره پیگیری‌های لازم را بعمل آورده است، بر این اساس تعداد ۴۳۲ واحد مسکونی جهت اختصاص به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن شهرستان اردستان و ۴۲۶ واحد مسکونی جهت تخصیص به متقاضیان طرح محرومان (کریمان) در نظر گرفته شده است. 

وی گفت: با توجه به اینکه ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن این شهرستان در هر سه شهر اردستان، زواره و مهاباد انجام شده لذا در راستای تامین زمین مورد نیاز درخواست الحاق اراضی به محدوده شهر شامل حدود ۳۹ هکتار در شهر اردستان، حدود ۱۷ هکتار در شهر زواره و حدود ۱۰ هکتار در شهر مهاباد انجام پذیرفته است. 

زرگری در خصوص واگذاری‌های اراضی ملی این شهرستان با کاربری‌های مختلف بیان داشت: امسال مزایده عمومی ۱۱ پلاک تجاری برگزار و قرارداد واگذاری این اراضی نیز تنظیم شد همچنین سند قطعی واگذاری‌های سنوات قبل به تعداد ۵۵ فقره انتقال یافت. 

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردستان عنوان کرد: مطابق با سیاست گذاری‌های معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، تعداد ۵۰ قطعه زمین مسکونی در شهر اردستان و شش قطعه  زمین در شهر مهاباد جهت تامین مسکن اقشار ویژه واگذار شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه