English

ایمانیه:

پرداخت زکات موجبات برکات الهی را فراهم می سازد

استاندار فارس با تاکید بر اینکه فارس یکی از استان های نمونه موضوع زکات در کشور است، گفت: پرداخت زکات موجبات برکات الهی در این سرزمین را فراهم می سازد.

پرداخت زکات موجبات برکات الهی را فراهم می سازد

به گزارش خبرگزاری موج فارس، محمد هادی ایمانیه استاندار فارس در جشنواره کشوری زکات که در شیراز برگزار شد، اظهار کرد: فارس استانی حاصلخیز است که کشاورزان و دامداران زحمتکش که در این استان به شکل پر رنگی حضور دارند باید زکات را پرداخت کنند و به این وظیفه دینی عمل می کنند.

وی افزود: خطاب من به مدیران استانی و هر عزیزی که خداوند مُکنتی به او عطا کرده این است که اولین وظیفه اقامه نماز و دومین وظیفه پرداخت زکات است.

استاندار فارس اضافه کرد: پرداختن به زکات، ترویج و استفاده بهینه از زکات به ویژه موارد مصرف زکات که عمران و کمک کردن به فقرا است در ایجاد روابط اجتماعی بسیار مهم و موثر است.

ایمانیه بیان کرد: با انفاق و پرداخت زکات، محبت ها و صمیمیت ها بیشتر خواهد شد و زمینه‌ رحمت الهی نیز فراهم می شود.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر پرداخت زکات، تقدیر از پرداخت کنندگان زکات نیز از دستورات قرآنی است، گفت: با تمام قوا از این اصل اساسی اسلام حمایت می کنیم و امیدوار هستیم خداوند به ما توفیق دهد تا استان فارس را که در احیای این فریضه پیشتاز بوده است همچنان پیشتاز نگه داریم.

فارس پیشرو در پرداخت زکات است

نماینده ولی فقیه در استان فارس با تاکید بر اینکه مردم این استان استقبال خوبی برای پرداخت زکات دارند، از این جهت ما در بین استان های کشور تقریباً استان اول هستیم، گفت: تولیدات کشاورزی استان فارس زیاد است ولی به تناسب تولیدات مردم هم زکات را پرداخت می کنند البته به آنها یادآوری می شود که این وظیفه را دارند.

 آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز در این آیین تصریح کرد: این جشنواره عمدتاً در جهت ترویج مسئله زکات است که بالاخره وقتی واجب دینی می خواهد انجام بگیرد قاعدتاً باید ما تبلیغات و کارهای ترویجی مناسب خود را انجام دهیم که الحمدالله برنامه ریزی شده است و این حرکت شکل می گیرد.

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه موارد مصرف زکات در قرآن کریم ذکر شده است و اولین مورد مصرف آن فقرا و مساکین هستند، اضافه کرد: همچنین در رابطه با فی سبیل الله، یعنی عمده نیازهای اجتماعی که عموم مردم به آن نیاز دارند و از جاهای دیگر تامین نمی شود با هزینه هایی که از زکات است تهیه کنند و انجام دهند.

وی افزود: برای این قضیه به حمدالله برنامه ریزی هایی از طریق کمیته امداد انجام شده است و وزارت جهاد کشاورزی به این دلیل که عمده چیزهایی که زکات به آن تعلق می گیرد جزو محصولات کشاورزی است، همکاری نزدیکی دارد.

دژکام با اشاره به اینکه همه تعالیم دین به توحید بر می گردد و به تعبیر علامه طباطبایی دین بسط و توزیع لا اله الا الله می شود، اظهار کرد: این نگاه توحیدی را ما باید در دنیا منتشر کنیم طرف مقابل ما مشرک است ما موحد هستیم.

 نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: امروز در نظام مقدس جمهوری اسلامی امتحان می شود چه کسی پای کار خدا ایستاده، اینجا ایستادگی مهم است از خدا مغفرت بطلبید و محکم بیاستید وای بر مشرکان، مشرکان کسانی که زکات نمی دهند.

امام جمعه شیراز بیان کرد: در روایات آمده هرکس یک قیراط از زکات را منع نماید اگر بمیرد مخیر می کنند او را که یا یهودی و یا نصرانی بمیرد یعنی اگر کسی ذره ای از زکات را منع کند موقع مردن مسلمان نمی میرد مشرک است این خیلی سنگین است.

آیا این خبر مفید بود؟
خبرنگار:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه