موج
کدخبر : ۴۶۵۲۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-465240
به همت کانون بسیج رسانه شهرستان آران و بیدگل برگزار شد؛

آئین گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی در آران و بیدگل

آئین گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی در آران و بیدگل

آئین گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی در آران و بیدگل با همت کانون بسیج رسانه شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، معاون سیاسی سپاه صاحب الزمان (عج)استان اصفهان در مراسم سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در جمع اصناف و خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان آران و بیدگل گفت: در بحث دشمن شناسی خداوند متعال به ما اینگونه یاد می دهد که در تقابل با دشمن هم راس کبیان دشمنی را بایستی زد و سرپنجه ها(عوامل میدانی) و الویت با زدن راس  کبیان دشمنی است.

روح الله رفعتی پور بیان داشت: شبی که داعش به کردستان عراق حمله کرد، مسعود بارزانی با کشورهای مختلفی از جمله عربستان، ترکیه، آمریکا و کشورهای اروپایی تماس می گیرد که داعش به ما حمله می کند و کمک کنید که جواب همه منفی است، و زمانی که با ایران تماس گرفته می شود سردار به ایشان می گوید تا صبح دوام بیاورید، بارزانی با ۵۰ تا از بچه های قدس رفتند و کردستان سقوط نکرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: عده ای داعشی ها آن شب دستگیر شدند و از یک نفر آنان سئوال شد که با این همه برنامه ریزی و ساماندهی دستگیر شدید و پاسخ می دهد ما با برنامه و سازماندهی و مجهز به سمت کردستان عراق بودیم که از عوامل ما در کردستان خبر دادند قاسم سلیمانی در اربیل  است همین که شنیده شد قاسم سلیمانی در اربیل است شیرازه ما از هم پاشیده شد.

روح الله رفعتی پور با  طرح این سئوال که خداوند تا چه حد برای یک نفر تا این حد مایه میذاره؟ و چه کسی اینقدر کسی را با ارزش می کند، گفت: رئیس جمهور آمریکا با وقاحت تمام در عالم سیاست و شقاوت در انسانیت که هیچ جا دنیا مرسوم نیست وقتی شخصی را ترور می کنند اینگونه اعلام کنند  که با ترور سردار سلیمانی کار بزرگی انجام داده است،اما نمی دانست که با شهادت سردار سلیمانی محبوبیت ایشان در بین مردم جهان افزونتر می شود.

معاون سیاسی سپاه حضرت صاحب زمان(عج) اخلاص واقعی را مهمترین ویژگی سردار بیان کرد و افزود: نگاه سردار سلیمانی با نگاه ما به اخلاص یک مقدار زیادی متفاوت تر است.

وی در ادامه به نقل از از شهید سلیمانی گفت: باید به این بلوغ برسیم که نباید دیده شویم،آنکس که باید ببیند می بیند، شهید حججی هم اینگونه رفتار می کرد و هیچ وقت نمی خواست در معرض نگاه عموم باشد.

این مقام مسئول گفت: کسی که می خواهد در زمین سرو صدا کارهای که انجام می دهد را بلند نشود یقین بدانید، خدا در آسمان ها صدایش را بلند می کند.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه از شهید سلیمانی یک انسان ماورایی نسازید، عنوان کرد: دیگران هم می توانند با صلاحیت و استعدادی که در وجود خود دارند آن را بیابند و همانند شهید قاسم سلیمانی و شهید حججی باشند.

رفعتی پور بیان کرد:اگر یک جامعه یا نظام سیاسی، حجم دفاعی که تدبیر کرده از حجم حمله موجود یا ممکن بالاتر رود،اصطلاحا به این عمل بازدارندگی می گویند، اما اگر ازحد مشخص شده نیز بالاتر رود به این عمل  بازدارندگی فعال ایجاد شده  می گویند.

وی افزود:در باز دارندگی دو طرف دشمن  متخاصم به حدی از توانمندی می رسد که اگر یک طرف ضربه اول بزند، طرف مقابل توانمندی این را دارد که ضربه دوم را  بسیارمخرب و نابود کننده بزند.

این مقام مسئول ادامه داد: ولی در بازدارنگی فعال دو طرف متخاصم به حدی از توانمندی می رسند که اگر یک طرف اراده کند که ضربه اول بزند طرف دوم قبل از اینکه طرف مقابل ضربه اول بزند ،طرف دوم ضربه مخرب و سهمگین زده و تمام شده است.

معاون سیاسی سپاه صاحب زمان(عج) گفت: یک زمانی جنگ ها تک بعدی و در جنگ های تک بعدی دفاع خیلی ساده تر است اما در دهه های اخیر جنگ ها تک بعدی نیستند اصطلاحا به این جنگ ها هیبریدی یا ترکیبی گفته می شود به این معنا که در جنگ ترکیبی مجموعی از جنگ ها نظامی و غیرنظامی (سایبری ،دیپلماتی، سیاسی واقتصادی) مجموعه از این جنگ ها علیه یک کشور صورت می گیرد و جمهوری اسلامی درگیر این جنگ بوده است.

رفعتی پور تصریح کرد:خطرناکترین نوع جنگ ، جنگ ادراکی و شناختی می باشد که همزمان با همه جنگ های سیاسی ، اقتصادی، نظامی ترکیب می شود در جنگ اقتصادی دشمن دنبال تسخیر عرصه اقتصادی جامعه هدفش می باشد اما در جنگ شناختی دشمن دنبال تصرف عرصه اندیشه ای جامعه هدفش است.

 وی ادامه داد: چرا خطرناکترین نوع جنگ است زیرا انسان همانند همه سیستم های دیگر ورودی و خروجی دارد، ورودی این سیستم اندیشه  و افکار انسان است و خروجی این سیستم رفتارش می باشد.

این مقام مسئول شکل دهی و تغییر نوع نگاه جامعه هدف به پدیده ها را مهمترین کار در جنگ ادراکی شناختی دانست و بیان کرد: در جنگ روایت ها طرفی پیروز می شود که روایت اول  و برتر را در سریع ترین زمان ممکن یعنی ،زمان طلائی (۱۲ساعت اول) به مخاطب ارائه دهد.

سپاه 1

 وی افزود: در قضیه فوت مهسا امینی روایت اول و برتر ، روایتی که طرف مقابل بیان کرد و جامعه مشغول آن شد اما در قضیه زندان اوین و مهسا موگویی در فولاد شهر روایت اول و برتر، توسط جبهه انقلابی بیان شد  که توانستیم آن را به درستی مدیریت کنیم.

رفعتی پور خطرناکترین اتفاق برای جامعه در جنگ ادراکی در مرحله نخست را اینگونه توضیح داد: در این جنگ آن جامعه دیگر دشمن را دشمن حساب نمی کند، چون تا زمانی آن جامعه دشمن را دشمن می دانست که تقابل انجام شود واگر دشمن حساب نشود تقابلی هم صورت نمی گیرد .

معاون سیاسی سپاه صاحب زمان(عج) افزود:در مرحله دوم خطرناکتر از آن این موضوع است که دشمن نه تنها دشمن حساب نمی شودبلکه دوست خطاب می گردد.

وی افزود: در این جنگ نه تنها تقابلی شکل نخواهد گرفت، بلکه تعامل هم  اتفاق خواهد افتاد یعنی در نتیجه جنگ شناختی، جنگ ادراکی ،جنگ روایت ها جامعه هدف  بدون اینکه بداند و بخواهد همان کاری انجام می دهدکه دشمن خواسته یعنی این جامعه بدون اراده و اطلاع، سرباز دشمن شده  که نتیجه نهایی جنگ ادراکی این است که  دشمن با کمترین هزینه به  دست جامعه هدف علیه خود جامعه اقدام کرده است.

معاون سیاسی سپاه استان اصفهان با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن از شیطان به عنوان نماد دشمنی یاد کرد، ابراز داشت: دشمن به اشکال مختلف خود را در موضع دوست معرفی می کند.

وی  با طرح این سئوال که در جنگ ادراکی  چه اتفاقی رخ داد که دشمن در موضع دوستی معرفی شد، بیان کرد:در تیر امسال نشستی در بلژیک با محوریت آمریکایی ها که انگلیسی ها ،صیهونیست ها، منافقین، سلطنت طلب ها، کومله و دموکرات ها در آن حضور داشتند مبتنی بر دو مسئله تشکیل شد.

1: گزارشی که (سنتکام) فرماندهی مرکزی نیروهای  آمریکایی در منطقه داد. 2: گزارش امنیت ملی آمریکا که بایستی علیه جمهوری اسلامی اقدامی صورت گیرد.

نکاتی  که در آن جلسه مطرح شد.

نخست مسئله حجاب که با آن بعد ارزشی نظام جمهوری اسلامی به چالش کشید شود.

دومین مسئله، اینکه تحرک و جنبشی بایستی از یکی ازاستان های مرزی آغاز شود (کردستان یا کرمانشاه )که  راهی به عراق داشته باشد.

رفعتی پور تصریح کرد: در آن نشست با  برنامه ریزی صورت گرفته قرار گذاشتند که از ظرفیت دانشگاه ها و مدارس برای اغتشاشات استفاده شود.

۳ محور و ۴ حوزه را مورد حمله قرار دهند.

محور اول محور حجاب، محور دوم ،مسائل صنفی سومین محور که اصلی ترین محور و خود آن محور دارای ۳ شاخه ( مسائل زنان، جوانان و مناطقی که مستعد وا گرایی هستند (میل جدایی دارند) که این ۳ شاخه، ۴ظرفیت (جنسی، سنی،قومی و مذهبی) فعال و در این ایام شاهد آن بودیم .

در این نشست  ۴ حوزه فعالیت هم مشخص شد که حوزه سیاسی از دانشگاه ها،حوزه فرهنگی از مدارس ،حوزه اقتصادی که از بازار و حوزه اجتماعی از مراکز پرتجمع و تردد آغاز شود.

این مقام مسئول گفت: رهبر انقلاب اسلامی در اوایل آشوب ها در دانشگاه امام حسن (ع)فرماندهی انتظامی سه جمله را دنبال هم که بسیار مهم بود بیان کردند، این ها فقط با جمهوری اسلامی مخالف نیستند این ها با ایران و با ایران قوی مخالفند.

وی خاطر نشان کرد:وقتی صحبت از یک کشور قوی به میان آورده می شود، مولف های قدرت را که این کشور قوی هست یا نه را بیان می کنیم.

 رفعتی پور در ادامه افزود: مولف های قدرت (وسعت ، موقعیت جغرافیایی، جمعیت، ترکیب سنی، جنسی قومی، منابع انرژی، منابع طبیعی توانمندی نظامی و اقتصادی ) کشور است که مهمترین و اولین مولفه که در ذهن نقش می گیرد ملیت است.که سه کلید واژه غرب آسیا یا خاورمیانه ، بیضی استراتژیک ،طرح خاورمیانه جدید و غرب آسیا که غربی ها به آن خاور میانه و در اصطلاحات استراتژیک به آن هاترلند(قلب حیاتی  سرزمین جهانی) گفته می شود.

 معاون سیاسی سپاه استان اصفهان با بیان اینکه چرا ایران برای همه دشمنان خود مهم هست و قصد تصرف آن را دارند، گفت: در بیضی استراتژیک ،اجتماع منابع طبیعی و انرژی و موقعیت استراتژیک در این منطقه بیشتر از هرجای دنیاست برای همین به قلب زمین معروف است که در وسط این بیضی استراتژیک کشور ایران قرار دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه