English

همزمان با هفته گرامی داشت حمل و نقل، رانندگان و راهداری صورت پذیرفت؛

تقدیر از رانندگان زن ناوگان حمل و نقل عمومی مازندران

در نشست صمیمی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با بانوان این اداره کل که به مناسبت گرامیداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری و با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استان برگزار شد از رانندگان زن ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری مازندران تقدیر به عمل آمد.

تقدیر از رانندگان زن ناوگان حمل و نقل عمومی مازندران

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حسن جهانیان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران اظهار داشت: صنعت حمل و نقل و بار و مسافر در حال تحول است و این صنعت به رانندگان حرفه ای به دور از تبعیض جنسیتی با مهارت‌هایی به روز نیاز دارد.

وی ادامه داد: یکی از سیاستهای دولت مردمی سیزدهم استفاده از ظرفیت زنان شایسته و توانمند و پرداختن به مطالبات آنان است که به عشق میهن در عرصه های مختلف زندگی فردی و اجتماعی نقش آفرین هستنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران تصریح کرد: رانندگان ماشین های سنگین، کامیون‌ها و اتوبوس ها باید دارای دانش پایه ای درباره کامیون و ماشین‌های سنگین باشند تا بتوانند در صورت لزوم تعمیرات لازم را انجام دهند، اقداماتی که در مواردی ضروری و در دسترس نبودن خدمات تعمیرات کامل لازم است و همچنین باید بتوانند اقدامات مربوط به نکات و استانداردهای ایمنی را انجام دهند و این مهارت‌ها نه تنها برای خود کامیون داران بلکه برای سایر رانندگان در جاده ها نیز امری مفید است.

وی گفت: رانندگان کامیون و ماشین سنگین باید از عوامل بسیاری از جمله وضعیت وسیله نقلیه خود، جاده ها، آب و هوا و ترافیک آگاه باشند و رانندگانی با تمرکز حواس بالا و هوشیار بودن می توانند در مقابل تمامی عوامل محیطی و متفرقه از قبیل حوادث جاده ای، ترافیک راه، ایمنی حمل و نقل و حمل بار و... تصمیمات و اقداماتی مناسب انجام دهند.

گفتنی است؛ در این مراسم از سرکار خانم سکینه گزمه به عنوان راننده اتوبوس نمونه و خانم فاطمه یاوری به عنوان راننده کامیون حمل بار نمونه تقدیر به عمل آمد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه