موج
کدخبر : ۴۵۵۸۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-455803

با حضور نمایندگان تشکل های دانش بنیان دانشگاه ایلام و اعضای شورای اسلامی:

رییس شورای اسلامی شهر ایلام گفت: ساماندهی کسب و کارهای نوین با محوریت دانشگاهها، گامی مهم در راستای تحقق شعار تولیدِ دانش بنیان است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، نشست استارتاپ های دانشجویی با حضور نمایندگان تشکل های دانش بنیان دانشگاه ایلام،معاون شهردار ایلام، اعضای شورای اسلامی و برخی مدیران شهرداری ایلام به ریاست انوری رییس شورای اسلامی شهر ایلام در سالن جلسات شورا برگزار گردید.

رییس شورای اسلامی شهر ایلام در این نشست گفت: نامگذاری سال جدید با عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی موید حمایت از بخش های مختلف تولید از جمله استارتاپ ها یا کسب و کارهای جدید است.

وی افزود: تشکل های دانشجویی می توانند نقش مهمی در این زمینه داشته باشند و موتور تولید واشتغال دانش بنیان را به حرکت درآورند که لازمه آن حمایت مسئولان دستگاهای مختلف بویژه حوزه های دانشگاهی است.

 انوری اظهار داشت: تشکل های دانشجویی، بسیج دانشجویی، بسیج اساتید، بسیج ادارات و همچنین N.G.O ها یا سَمن ها در دانشگاه ایلام، دانشگاه آزاداسلامی، دانشگاه علمی کاربردی و سایر مراکز مهم علمی، آموزشی استان می توانند گروههای مرجعی باشند که با توجه به پتانسیل و ظرفیتی که دارند استارتاپ ها را بر مدار تولید دانش بنیان رونق ببخشند.

رییس شورای اسلامی شهر ایلام عنوان کرد: با توجه به اینکه چنین موضوع مهمی دغدغه مقام معظم رهبری ((مدظله العالی)) نیز هست صرف وارد شدن جامعه هدف بدون حمایت ما مسئولین کافی نیست و چنین راهبردی با مشکل مواجه خواهد شد که می طلبد مسئولین مربوطه در این خصوص جدّ و جهد به میدان بیایند.

انوری ضمن گلایه از برخی مدیران خاصه مدیران دانشگاه ایلام خاطرنشان کردند که چرا مجموعه دانشگاه ایلام که نقش اصلی در ایجاد و توسعه استارتاپ های دانشجویی دارند دراین جلسه غایب هستند که با شناختی که از شخصیت رییس دانشگاه ایلام دارم امیدوارم در این زمینه توجهات خویش و مجموعه تابع را افزون کنند تا شاهد موفقیت کسب و کارهای جدید با چاشنی دانش بنیان باشیم.

وی ابراز کرد: متاسفانه برخی مدیران شعارشان با عملشان یکی نیست و آنگونه که در دفتر استاندار عنوان می کنند در عمل توفیری ندارند و این با روح خدمتگزاری و مدیریت جهادی سازگار نیست.

رییس شورای اسلامی شهر ایلام در پایان اعلام کرد: ما و همکارانمان در شهرداری و شورای اسلامی شهر ایلام در راستای توسعه و ایجاد استارتاپ ها و کسب و کارها با محوریت شعار تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین، آمادگی خود را در حمایت از آنان اعلام میداریم.

همچنین دراین جلسه عبدالحسین اسفدار معاون شهردار، محمد سلطانی مشاور شهردار و رییس اداره روابط عمومی و اموربین الملل، مهران جنگلی رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، علی کریمی و هادی کرمی دیگر اعضای شورای اسلامی شهر ایلام حضور داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها