موج
کدخبر : ۴۵۴۹۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-454959

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تأکید کرد؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه باید تلاش کینم همپای کشاورزان و بلکه جلوتر از آنان حرکت کنیم و پای نوآوری را به کشاورزی استان باز کنیم، گفت: الگوی کشت در مازندران به عنوان یکی از 10 استان کشور اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حسن عنایتی کلیجی رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در جلسه ستاد کشت پاییزه که با حضور مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها برگزار شد، با بیان اینکه انسجام، پیگیری و تلاش مضاعف همراه با برنامه ریزی لازم برای توسعه کشاورزی استان ضروری است، اظهار داشت: روش‌های جدید برای کشت پاییزه در استان ارائه شود و کشاورزان از آموزش های لازم در این خصوص بهره مند شوند.

وی ادامه داد: شرایط آب و هوایی مساعد برای کشت پاییزه بوجود آمد و از بازه زمانی موجود برای توسعه کشت‌های پاییزه استفاده شود و باید زمان برای کشت محصولات پاییزه مدیریت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه در شروع کشت پاییزه با خشک فصلی مواجه بودیم اما اکنون شاهد شرایط خوب آب و هوایی هستیم، گفت: نیازمند تغییر روش های کشت در کشاورزی استان هستیم و متناسب با شرایط توپوگرافی و آب و هوایی هر منطقه روش های جدیدی بکارگیری کنیم و از دستگاه های کارنده جدید برای کشت استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در برخی مناطق استان کشاورزان جلوتر از ما حرکت می‌کنند و باید تلاش کینم همپای کشاورزان و بلکه جلوتر از آنان حرکت کنیم و پای نوآوری را به کشاورزی استان ماززندران باز کنیم، تصریح کرد: الگوی کشت در مازندران به عنوان یکی از ۱۰ استان کشور اجرایی خواهد شد.

عنایتی افزود: بر اساس مناطق مختلف استان باید الگوی کشت معرفی شود تا ضمن حفظ منابع در راستای افزایش بهره وری، افزایش درآمد اقتصادی و جلوگیری از بیش‌بود و کمبود تولید محصول اقدام شود.

وی اظهار داشت: صیانت و حفظ و حراست از همکاران و دارایی‌های ما یک اصل مهم است و نباید از آن غافل شویم و همه همکاران در این موضوع وظیفه‌مند هستند و باید پاسخگو باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: ایجاد فضای آرام وظیفه همه مدیران و کارکنان است تا در این فضا پاسخگویی و خدمت رسانی بهتری به مردم و کشاورزان داشته باشند.

وی رفع تداخلات اراضی را یکی از رویکردهای ۵ گانه وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد و بیان داشت: مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها وظیفه اصلی و مهم در این خصوص دارند و باید با تشکیل قرارگاه برای صدور سند اراضی اقدام سریعتری داشته باشند.

عنایتی ابراز داشت: روند صدور سند برای اراضی کشاورزی کند است و بر این موضوع تأکید دارم که هرچه زودتر نسبت به صدور اسناد برای زمین های کشاورزی اقدام شود.

وی با بیان اینکه موجودی کودی خوبی در استان داریم و لازم است همه کشاورزان برای دریافت کود و یارانه تولید در سامانه ثبت نام کنند، عنوان داشت: جذب اوره و فسفات مطلوب است اما در جذب کود پتاس عقب هستیم و این عقب ماندگی باید جبران وشد و در زمان کشت محصولات پاییزه به عنوان کود پایه مورد استفاده قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها