موج
کدخبر : ۴۵۳۹۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-453970

مشاور عالی قوه قضائیه تأکید کرد؛

آیت الله صدیقی مشاور عالی رئیس قوه قضائیه و امام جمعه موقت تهران در جمع قضات و کارکنان دادگستری استان مازندران، عدالت و علم را دو بال قاضی در امر مهم قضاوت ذکر کرد و گفت: ایمان و علم انسان را ممتاز می کند عادل کسی است که التزام به واجبات دین دارد و علم و اشراف به قانون نیز راهگشای رسیدگی بهتر پرونده هاست.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، آیت الله سید کاظم صدیقی مشاور عالی رئیس قوه قضائیه و امام جمعه موقت تهران در جمع قضات و کارکنان دادگستری استان مازندران با بیان اینکه قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی در دانشگاه، دادگستری و هیچ نهاد و سازمانی صحبت از خدا و خودسازی و نماز نبود، اظهار داشت: ما اکنون بر سفره شهدا هستیم و نماز جماعت در دادگستری و نهادهای مختلف برگزار می شود، باید قدردان این نعمت باشیم و در مسیر کسب رضایت خدا گام برداریم.

وی اهمیت خودسازی و تأثیر موعظه در شخصیت انسان را مورد توجه قرار داد و ادامه داد: این روزها دانشگاههای ما در معرض مسائلی قرار گرفتند و دشمن در این اغتشاشات فرزندان ما را نشانه گرفته است و در این مقطع اهمیت تعلیم و تربیت و آموزه های دینی بیشتر مشخص می شود و دلی که با موعظه احیا شود دچار دنیاپرستی نمی شود و قلب و جانی که تغذیه معنوی ندارد مبتلا به دلمردگی و دنیا پرستی می شود.

مشاور عالی رئیس قوه قضائیه افزود: قانون، امنیت، انسجام، حفاظت و صیانت است و باید همه ما قانونمند باشیم در صورتی که قانونمند باشیم عدالت داریم، قانون حق است صیانت است و اگر قانونمند نباشیم انضباط را رعایت نکرده ایم.

وی، داشتن رحم، عاطفه، مهر و لطف را لازمه قبول مسئولیت ها دانست و گفت: قضات و کارکنان باید محبت به مردم، رعایت عدالت و انصاف و رعایت حقوق مردم را در وجود خود داشته باشند مردم از برخی از ما ناراضی هستند و توقع رفتار مناسب تر و دور از  تکبر دارند باید هر آنچه برای خودمان نمی پسندیم برای مراجعان هم نپسندیم و هر آنچه برای خودمان می خواهیم برای مردمی که روزگار آنها را محتاج ما کرده نیز بخواهیم.

آیت الله صدیقی با اشاره به آیات و روایات و بیان اهمیت تذهیب نفس تصریح کرد: پشت میز کار هر لحظه خدا و اولیا خدا را شاهد کارهای خود بدانیم، نحوه حرف زدن نحوه رفتار و نگاه ما دیده می شود هر لحظه خودسازی کنیم قبل از رسیدگی به پرونده دیگران، پرونده اعمال و رفتار خودمان را بازبینی کنیم و لحظه ای از خودسازی غافل نشویم.

وی عدالت و علم را دو بال قاضی در امر مهم قضاوت ذکر کرد و گفت: ایمان و علم انسان را ممتاز می کند عادل کسی است که التزام به واجبات دین دارد و علم و اشراف به قانون نیز راهگشای رسیدگی بهتر پرونده ها است.

مشاور عالی رئیس قوه قضائیه، عدالت و علم را دو بال قاضی در امر مهم قضاوت ذکر کرد و گفت: ایمان و علم انسان را ممتاز می کند عادل کسی است که التزام به واجبات دین دارد و علم و اشراف به قانون نیز راهگشای رسیدگی بهتر پرونده هاست.

شایان ذکر است؛ در ابتدای این دیدار صمیمانه که با حضور مسئولان قضایی، قضات و کارکنان دادگستری استان مازندران برگزار شد رئیس کل دادگستری استان مازندران ضمن سخنانی کوتاه، حضور مشاور عالی رئیس قوه قضائیه را به استان مازندران خوشامد گفت.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها