موج
کدخبر : ۴۲۷۸۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-427889

سید حمید سجادی:

وزیر ورزش و جوانان گفت: برای تسریع در تکمیل پروژه‌های عمرانی بخش ورزش شهرستان خلخال برنامه ریزی های لازم انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سید حمید سجادی ، وزیر ورزش و جوانان در پایان سفر یک روزه خود به اردبیل و در بازدید از پروژه های نیمه تمام ورزشی گفت: بازدیدهای دوره‌ای از طرح ها و پروژه های ورزشی در کشور حاکی از وجود مشکلات معتنابه در امر مشکل تامین اعتبار برای تکمیل این طرح‌ها در سالهای اخیر دارد.

وی افزود: تصویب طرح تخصیص ۲۷ صدم درصد از ارزش افزوده به بخش ورزش در روزهای پایانی تصویب قانون بودجه سال ۱۴۰۱ که ۶۰ درصد آن مربوط به وزارت ورزش و جوانان و ۴۰ درصد نیز اختصاص به وزارت آموزش و پرورش دارد، ما را در دستیابی به اهداف ورزشی کمک خواهد کرد.

وزیر ورزش و جوانان می گوید: تلاش ما این است در کنار استفاده از اعتبارات دولتی لحاظ شده امسال در بخش ورزش، از این ۲۷ صدم درصد ارزش افزوده به صورت مساوی و عادلانه برای تکمیل همه طرح های ورزشی نیمه تمام کشور استفاده کنیم.

سجادی افزود:۲۰ درصد این اعتبار صرف تکمیل طرح‌های ورزشی و مابقی در بحث اجرای برنامه‌های مربوط به امور جوانان، توسعه ورزش‌های باستانی و زورخانه ای، کمک به ورزش استان‌ها، توسعه ورزش جانبازان و سایر موارد هزینه خواهد شد.

وی گفت: اعتبار لازم و مورد نیاز برای تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام و در حال احداث ورزشی شهرستان خلخال امسال تامین و این طرح‌ها تا پایان سال آینده مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به بررسی آخرین وضعیت مالی و اعتباری طرح ها و همچنین پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها گفت: تلاش خواهیم کرد همه طرح های بازدید شده در سطح مرکز شهر خلخال و روستاهای این شهرستان که قدمت برخی از آنها به بیش از ۱۰ سال می‌رسد، طی حداکثر یک سال آینده تکمیل و در اختیار ورزشکاران و جامعه ورزشی خلخال قرار گیرد.

سجادی با تقدیر از حمایت استاندار اردبیل از بخش ورزش استان و همچنین پیگیری‌های مکرر مدیرکل ورزش و جوانان از اعتبارات طرح های ورزشی، ابراز امیدواری کرد که با تلاش نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی در سال جاری قدم‌های خوبی برای افزایش سرعت طرح ها و پروژه های ورزشی خلخال برداشته شود.

وی با اشاره به ساخت سالن دو و میدانی شهر اردبیل در مرکز استان گفت: این سالن ورزشی یکی از بهترین سالن های دو و میدانی کشور می باشد و ما نیز تلاش خواهیم کرد با تکمیل نهایی و تجهیز این سالن بزرگ ورزشی استان در آینده نزدیک زمینه برگزاری مسابقات دو و میدانی در سطح بین المللی را به میزبانی اردبیل فراهم کنیم.

نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: امسال در قانون بودجه کشور فصل جدیدی برای توسعه ورزش باز شد و ۲۷ صدم درصد از درآمد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده به امر ورزش اختصاص یافت.

سید غنی نظری گفت: ۶۰ درصد از این اعتبار مربوط به ورزش و جوانان است که کمک بزرگی به تکمیل طرح های ورزشی نیمه تمام در سطح کشور خواهد کرد.

وی گفت: اگر خواهان این هستیم که جوانان به انحراف کشیده نشوند و از آسیب های اجتماعی تهدید کننده بدور باشند باید بسترهای لازم از جمله زیر ساختهای مورد نیاز ورزشی را در مناطق محروم کشور آماده کرده و زمینه گسترش فعالیت های فرهنگی ورزشی این قشر را با رونق ورزش فراهم سازیم.

نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به قول داده شده به مردم خلخال به خصوص جوانان و ورزشکاران روستاهای مختلف این شهرستان برای تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی، سفر وزیر ورزش و جوانان به این شهرستان و بازدید نزدیک از آخرین وضعیت طرح های ورزشی و همچنین وضعیت مالی هیئت های ورزشی زمینه را برای عملی کردن این وعده فراهم کرد.

نظری گفت: دو پروژه ساخت سالن های ورزشی روستاهای طولش و اندبیل از توابع بخش مرکزی خلخال هم اکنون در حال ساخت هستند و با توجه به قول وزیر ورزش و جوانان در جمع اهالی روستای لمعه دشت بزودی کار عملیات اجرایی سالن ورزشی این روستا نیز آغاز خواهد شد.

وی می گوید: تکمیل عملیات اجرایی پروژه احداث زمین چمن مصنوعی مجموعه ورزشی پوریای ولی شهر خلخال از جمله مطالبات به حق ورزشکاران رشته فوتبال این شهرستان است که با توجه به فراهم شدن زمینه تکمیل آن تا پایان خرداد ماه امسال چمن این ورزشگاه نصب خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان های خلخال وکوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین برای تعمیر و تجهیز اماکن ورزشی بخش های شاهرود و خورش رستم خلخال و همچنین کمک مالی به هیئت های ورزشی شهرستان مساعت های لازم انجام خواهد شد.

وزیر ورزش وجوانان در سفر یک روزه خود به جنوب استان اردبیل ابتدا از طرح ها و پروژه های ورزشی شهرستان کوثر بازدید و سپس از محل احداث سالن ورزشی روستای لمعه دشت، زودخانه، زمین چمن پوریای ولی شهر خلخال، سالن های ورزشی در حال ساخت روستاهای اندبیل و طولش بازدید کرد و در جریان پیشرفت این پروژه ها قرار گرفت.

وی در پایان سفر خود با حضور در سالن شهدای مجموعه ورزشی پوریای ولی از نزدیک جام رمضان فوتسال ورزشکاران خلخال را تماشا کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها