موج
کدخبر : ۴۲۲۴۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-422400

کتاب "جریان‌ شناسی شبهات دینی" با موضوع شناخت جریان‌های فکری معارض با دین و با تأکید بر جریان‌های فمینیسم، باستانگرا و الحاد توسط انتشارات دارالعلم منتشر و در دسترس عموم علاقه مندان قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، کتاب «جریان‌ شناسی شبهات دینی» با بررسی چهار محور، مؤلفه‌های فکری، موضوع‌های پُرتکرار و مورد علاقه، گفتمان‌شناسی طراحی شبهه، شخصیت‌های تأثیرگذار به شناسایی بسترهای شکل‌گیری شبهه، چرایی تأثیرگذاری و روش‌های تحلیل و پاسخگویی مناسب به آن پرداخته است.

بررسی و پژوهش در منشأ شبهات، گامی مهم و اساسی برای شناخت هر چه بهتر شبهات رایج در سطح جامعه است و بسترساز انتخاب پاسخی مناسب و اقناعی برای مخاطبان این شبهات و پرسش‌ها است.

جریان‌های فکری معارض با دین در هر دوره و زمانه‌ای با هدف تغییر رفتار اعتقادی جامعه دینی، سعی می‌کنند تا چالش و تردیدی در باورهای مردم ایجاد کنند و انسان را به وادی حیرت و سرگردانی بکشانند. گروه‌های فکری معارض دین، گرچه هدف مشترکی دارند؛ امّا مؤلفه فکری واحدی ندارند و هر کدام بر اساس چهارچوب فکری خود، گفتمان یا شعاری را برای نشر عقاید خویش بر می‌گزینند که از ویژگی‌های دوران ما، تنوع گفتمان‌های شبهه‌ساز است.

آگاهی و شناخت نسبت به جریان‌های معارض برای دفاع از باورهای اعتقادی، از ضرورت‌های عصر حاضر است و در صورت غفلت از شناسایی جریان‌های شبهه‌افکن و عدم شناخت راه‌های مقابله با آن، جامعه، سرمایه معنوی و توحیدی خود را از دست رفته خواهد دید.

حجت الاسلام دکتر سید حسن هاشمی جزی، این کتاب را با بهره‌گیری از 460 منبع دستِ اول و مقاله علمی و همچنین یک دهه تدریس مباحث شبهه‌شناسی در مراکز حوزوی و دانشگاهی تألیف کرده است.

گفتنی است؛ چاپ نخست کتاب « جریان‌ شناسی شبهات دینی » با موضوع شناخت جریان‌های فکری معارض با دین در 272 صفحه با شمارگان 1000 نسخه به بهای 59،000 هزار تومان از سوی انتشارات دارالعلم راهی بازار نشر شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها