موج
کدخبر : ۴۱۳۴۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-413457

حسن بهرام نیا:

استاندار ایلام گفت: باید از طرفیت رسانه‌ها جهت آگاهی‌بخشی، فرهنگ‌سازی و مبارزه با قاچاق کالا استفاده شود.

به‌گزارش خبرنگار خبرگزاری موج ایلام، حسن بهرام‌نیا ظهر امروز در نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان این‌که رسانه‌ها می‌توانند در مبارزه با قاچاق کالا بسیار مؤثر عمل کنند خاطرنشان کرد: قاچاق کالا تعطیلی برخی از کارخانجات و همچنین افزایش آمار بیکاری را به دنبال دارد.

استاندار ایلام در ادامه همچنین به لزوم مقابله با قاچاق دام اشاره و خاطرنشان کرد: مقابله با قاچاق دام یکی مصوبات سفر ریاست جمهوری است و برای تحقق این مهم باید دام مازاد به صورت قانونی صادر شود که در تلاشیم این امر عملیاتی شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط خشکسالی که عشایر و دامداران را با کمبود علوفه مواجه کرده باید با ارائه راهکار قانونی از جمله پلاک‌کوبی از قاچاق دام جلوگیری شود.

بهرام‌نیا تصریح کرد: فرهنگ سازی از راهکارها و عوامل موثر در جلوگیری از قاچاق کالا و ارز است و شیوه های سنتی جهت مقابله با قاچاق کالا اثربخش نیست و باید از سامانه های نوین جهت این مهم استفاده شود.

وی در پایان با بیان اینکه همکاری همه بخش‌ها در مسیر اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و به تبع آن حمایت از تولید داخل امری ضروری است گفت: آگاه‌سازی اقشار مختلف جامعه باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا از ظرفیت‌های رسانه‌ها استفاده شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها