موج
کدخبر : ۴۱۳۲۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-413218

محمد حسن درخشان:

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: در وضعیت کنترل شده‌ای در خصوص میزان ابتلا به کرونا قرار داریم اما همچنان میزان مراجعات در شهرستان های یاد شده بالاتر از حد انتظار است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد حسن درخشان مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خبری اعلام کرد: همچنان در چند شهرستان استان خراسان رضوی و برخی از مناطق مشهد شاهد افزایش مراجعات مردمی به مراکز منتخب کرونا هستیم و در حال حاضر در وضعیت هشدار نسبی به سر می‌بریم.

درخشان در ادامه این خبر با اشاره به شهرستانهایی که بیشترین مراجعه به ابتلای به کرونا در خراسان رضوی را داشته اند گفت: در شهرستان‌های فریمان، درگز، چناران، تایباد، رشتخوار، کوهسرخ، گلبهار، خواف و منطقه یک مشهد، افزایش میزان مراجعات مشهودتر است.

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: در وضعیت کنترل شده‌ای در خصوص میزان ابتلا به کرونا قرار داریم اما همچنان میزان مراجعات در شهرستان های یاد شده بالاتر از حد انتظار است.

وی همچنین در ادامه متذکر شد: پوشش واکسیناسیون به خصوص برای افرادی که بیش از سه ماه از دریافت دز دوم واکسن آنها گذشته است می‌تواند در کنترل علایم بیماری و کاهش بستری موثر باشد.

درخشان در خاتمه تصریح کرد: افرادی بالای ۱۸ سال که علائمی از سرماخوردگی ندارند در اسرع وقت برای دریافت دز سوم واکسن خود اقدام کنند همچنین استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری و شست و شوی مداوم دست‌ها در جلوگیری از ابتلا به بیماری موثر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها