موج
کدخبر : ۴۱۲۸۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-412861

ایوب توکلیان:

جانشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: : از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا، بخش خصوصی در سطوح مختلف همکاری مستمر و مناسبی با دانشگاه علوم پزشکی مشهد داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، ایوب توکلیان جانشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سخنانی عنوان کرد: همکاری ۱۵۰درمانگاه بخش خصوصی در صورت مواجهه با موج ششم کرونا در مشهد که از این تعداد ۴۷ درمانگاه نسبت به انجام آزمایش سریع تشخیص کرونا (تست رپید) بر اساس نرخ مصوب اقدام می‌کنند و سایر مراکز نیز خدمات ویزیت را به بیماران ارائه خواهند داد.

توکلیان در ادامه این سخنان تاکید کرد: از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا، بخش خصوصی در سطوح مختلف همکاری مستمر و مناسبی با دانشگاه علوم پزشکی مشهد داشته است و بیماران در صورت ابتلا به علایم مشکوک به کرونا به مراکز ارائه دهنده خدمات سطح یک مراجعه کنند.

جانشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین افزود: خدمات سطح یک شامل مراکز خدمات جامع سلامت منتخب، درمانگاه‌ها و مطب‌های عمومی در سطح شهر مراجعه و از رجوع مستقیم به بیمارستان‌ها پرهیز کنند که امکانات این مراکز شامل پزشک و ویزیت اولیه و وسایل تشخیصی بوده و تمام پروتکل‌های درمانی به آنان ابلاغ شده است.

وی همچنین متذکر شد: در درمانگاه‌هایی که فضای محدودتری داشتند نیز فضای انتظار بیماران دارای علایم تنفسی جداسازی شده است و بر اساس تفاهمنامه منعقد شده به تمامی این مراکز ابلاغ شده است که در زمان بروز موج احتمالی از انجام غیر اورژانسی مانند خدمات دندان پزشکی پرهیز کنند تا از سرایت بیشتر بیماری جلوگیری شود.

جانشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: ۱۹ درمانگاه در مشهد نیز خدمات سطح ۲ و تخصصی را به بیماران کرونایی ارائه می‌دهند که در این مراکز در شیفت‌های صبح و عصر پزشک متخصص عفونی، داخلی، اطفال و طب اورژانس بیمار را ویزیت می‌کنند و این درمانگاه‌ها همچنین امکانات لازم برای انجام آزمایش‌های اولیه برای تشخیص کرونا مثل رادیولوژی یا سی. تی. اسکن را دارا هستند.

توکلیان در خاتمه با اشاره به مواجهه با موج ششم کرونا خاطرنشان کرد: از عموم مردم در خواست می شود که با توجه به نیازشان در صورت ابتلای خفیف به کرونا ابتدا به درمانگاه‌های سطح یک و ۲ مراجعه کنند تا از ازدحام در اورژانس بیمارستان‌ها جلوگیری شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها