موج
کدخبر : ۴۱۱۷۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-411798

محمد شمسایی:

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال شرق کشور بیان کرد: بر اساس آیین نامه جدید، دریافت کنندگان پروانه جدید هیچ تضمینی ندارند که خدمات جدید به آنها تعلق گیرد و این پروانه برای دستگاه های دولتی خدمت رسان مانند پست و ثبت احوال الزامی برای واگذاری خدمات خود به دفاتر پیشخوان ایجاد نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد شمسایی مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال شرق کشور در سخنانی عنوان کرد: مهمترین تخلف دفاتر پیشخوان خدمات دولت انتقال غیرقانونی پروانه به افراد دیگر بدون هماهنگی با مراجع ذی صلاح بوده است.

شمسایی در ادامه این سخنان اضافه کرد: پروانه فعالیت دفاتر پیشخوانی که این اداره کل صادر می کند گاهی از سوی صاحبان پروانه به صورت وکالتی یا مصالحه در محضر اسناد رسمی به فرد دیگری واگذار می شود که ما از آن مطلع نمی شویم البته به محض اطلاع از این مساله پروسه لغو پروانه را آغاز می کنیم.

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال شرق کشور ادامه داد: مسولیت هر دفتر پیشخوان در هر صورت با دارنده پروانه است و در بازرسی دفاتر، مسوول دفتر باید در محل حضور داشته باشد اما طبق آیین نامه، مسوولان دفاتر پیشخوان می توانند برای خود در دفتر برای مدت یک تا سه ماه جانشین معرفی کنند.

وی اظهار کرد: با توجه به نوع کار و منابع در اختیار، کارشناسان این سازمان از هر دفتر پیشخوان سالانه حداکثر ۲ بار بازدید می کنند در غیر این صورت به شکل معمول سالی یک بار از هر دفتر پیشخوان بازید می شود و البته به واسطه دریافت برخی داده ها از تغییر مدیر دفتر و یا تغییر صاحبان امضا از طریق نهادهای طرف قرار داد با دفاتر پیشخوان، این اداره کل از موضوع واگذاری مدیریت دفاتر اطلاع پیدا می‌کند.

شمسایی تاکید کرد: در دوره‌ای صدور مجوز برای دفاتر پیشخوان خدمات دولت محدود بود لذا تقاضا برای اداره این دفاتر پرسود تلقی می شد و البته دلالی نیز در خصوص انتقال پروانه ها وجود داشت اما الان دیگر محدودیتی برای صدور مجوز نداریم و با پرداخت هزینه دریافت مجوز برای همه میسر است.

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال شرق کشور افزود: معمولا افرادی که به دنبال راه اندازی دفاتر پیشخوان هستند تحت تاثیر شلوغی مقطعی یک دفتر در طول یک ساعت خاص قرار گرفته و طی محاسبه ای غلط اداره دفاتر اینچنینی را پرسود تصور کرده لذا حاضرند ارزش افزوده ای را برای این دفاتر پرداخت کنند.

وی همچنین متذکر شد: بر اساس آیین نامه جدید، دریافت کنندگان پروانه جدید هیچ تضمینی ندارند که خدمات جدید به آنها تعلق گیرد و این پروانه برای دستگاه های دولتی خدمت رسان مانند پست و ثبت احوال الزامی برای واگذاری خدمات خود به دفاتر پیشخوان ایجاد نمی‌کند به عنوان نمونه پست اعلام می کند فقط می تواند به ۲۰۰ دفتر پیشخوان که الان خدمات پستی می‌دهد نظارت کند لذا به سایر دفاتر پیشخوان این خدمت را ارائه نخواهد کرد و قرارداد جدیدی نمی بندد.

دفاتر پیشخوان

شمسایی یادآور شد: اگر در مشهد ۵۰۰ پروانه فعالیت دفتر پیشخوان صادر شود نهادهای خدماتی ذکر شده الزامی به ارائه خدمات به همه آنها ندارند لذا اگر کسی بخواهد فعالیت جدی اقتصادی در قالب دفاتر داشته باشد طبعا به سراغ دفاتر پیشخوانی می روند که این گونه امتیازها و قراردادهایی را از قبل از نهادهای خدمات رسان دولتی گرفته باشند.

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال‌شرق اذعان کرد: هزار و ۳۳۳ دفتر پیشخوان خدمات دولت در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و گلستان از این اداره‌کل پروانه فعالیت دریافت کرده‌اند.

وی بیان کرد: از این تعداد ۷۹۹ دفتر پیشخوان در خراسان رضوی، ۱۴۸ دفتر در خراسان شمالی، ۱۱۶ دفتر در خراسان جنوبی و ۲۷۰ دفتر پیشخوان نیز در استان گلستان پروانه معتبر فعالیت دریافت کرده و اکنون فعال هستند.

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال شرق کشور گفت: ۲۸۵ فقره از پروانه های فعالیت دفاتر پیشخوان استان خراسان رضوی مربوط به شهرستان مشهد است و از این تعداد ۲۲۹ فقره آن مختص شهر مشهد است.

شمسایی در خاتمه خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون در منطقه شمال شرق ۶ پروانه فعالیت دفاتر پیشخوان لغو امتیاز شده است که سه دفتر در خراسان شمالی، ۲ دفتر در خراسان رضوی و یک دفتر در گلستان بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها