موج
کدخبر : ۴۱۱۴۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-411452

دبیر قرارگاه مدیریت کرونا خراسان رضوی بیان کرد: برای عدم ورود به موج ششم شیوع کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و تکمیل و پوشش فراگیر واکسیناسیون ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علی اصغر انجیدنی دبیر قرارگاه مدیریت کرونا در استان خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: ارائه تسهیلات دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای دسترسی بیشتر مردم به تست‌های تشخیص کرونا و آزمایش سریع کرونا (رپید تست) در تمامی درمانگاهها و آزمایشگاه‌های مشهد به شرط ثبت در سامانه سینا امکان پذیر شده است.

انجیدنی در ادامه این خبر گفت: پیش از این آزمایش کرونا فقط در مراکز منتخب انجام می شد و برای آمادگی سیستم بهداشتی و افزایش اقدامات پیشگیرانه به ویژه رهگیری های بیشتر و افزایش آزمایش سریع کرونا در مبادی ورودی مشهد و استان تدابیر لازم اندیشیده شده است.

دبیر قرارگاه مدیریت کرونا خراسان رضوی تاکید کرد: برای کاهش ظرفیت تخت های عادی و افزایش ظرفیت تخت های کرونایی نیز به تمامی بیمارستانها آماده باش داده شده است.

وی همچنین اضافه کرد: علاوه بر این بیمارستانهایی که در موج پنجم شیوع کرونا به عنوان بیمارستان موقت و صحرایی فعالیت می کردند از جمله بیمارستان شهید نجفی سپاه، بیمارستان امام خمینی (ره) و بیمارستان تازه تاسیس ولایت در مشهد آماده پذیرش بیماران کرونایی خواهند بود.

انجیدنی متذکر شد: با توجه به شناسایی اولین مورد ابتلا به سویه اومیکرون در مشهد اقدامات فوری در قرارگاه عملیاتی مدیریت کرونا در استان انجام شد و تمام اعضای خانواده و افرادی که با این بیمار در ارتباط بودند شناسایی و مورد آزمایش قرار گرفتند که اعضای درجه یک خانواده فرد مبتلا نیز به بیماری مبتلا شده بودند.

 آزمایش سریع کرونا

دبیر قرارگاه مدیریت کرونا خراسان رضوی: برای عدم ورود به موج ششم شیوع کرونا ، رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و تکمیل و پوشش فراگیر واکسیناسیون ضروری است.

وی اظهار کرد: بر اساس تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا، مهدهای کودک و مدارس استثنایی استان بطور موقت تعطیل شده‌اند و در باره سایر مدارس و نهادهای آموزشی نیز رعایت پروتکل های بهداشتی مورد تاکید قرار گرفته و نظارت بر اجرای پروتکل ها در مدارس سخت‌گیرانه تر شده است.

انجیدنی در خاتمه یادآور شد: رعایت کلیه پروتکل‌ های بهداشتی در همه مدارس استان مورد تاکید است و در صورت گزارش هر موردی از تخلف، به ادارات آموزش و پرورش اعلام شود تا برخورد لازم صورت گیرد و همچنین بر تشدید نظارت ها و افزایش رعایت پروتکلهای بهداشتی در شهر و به ویژه اصناف تاکید شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها