موج
کدخبر : ۴۱۰۰۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-410064

نادر فلاحی:

مدیرکل‌ میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل از تبدیل شهر هیر به قطب گردشگری هیجانی کشور با سرمایه گذاری بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی ، مدیرکل‌ میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: در راستای تبدیل شهر هیر به قطب گردشگری هیجانی کشور با سرمایه ‌گذاری 125 میلیارد ریالی بخش خصوصی شاهد اجرای اولین پروژه دوچرخه آسمانی و رستوران شیشه ‌ای گردان در مجموعه پل معلق هیر خواهیم بود که کلنگ احداث آن به زمین زده شد.

وی اظهار کرد: با راه‌اندازی اولین پروژه دوچرخه آسمانی در پل معلق هیر و نیز رستوران شیشه‌ای گردان در این مجموعه شهر هیر به یکی از مهمترین قطب‌های هیجانی کشور تبدیل خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل ادامه داد: برای این طرح بیش از 125 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری خواهد شد تا به طول 120 متر و در 10 خط بااستانداردهای لازم اجرایی شده وعلاوه بر رونق صنعت گردشگری در منطق زمینه برای اشتغال مستقیم 45 نفر را فراهم کند.

فلاحی گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده پروژه دوچرخه آسمانی که در خاورمیانه برای اولین‌ بار اجرای می‌شود در دهه فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید و سال آینده نیز شاهد راه‌اندازی طرح رستوران شیشه‌ای گردان مجموعه خواهیم بود.

وی افزود: از خصوصیات مهم این طرح اجرای آن با مشارکت حداکثری شهردار، شورای شهر و نهادهای دولتی با سرمایه‌گذار بود که این همکاری‌ها شایسته قدردانی بوده و زمینه برای حضور هر چه بیشتر سرمایه‌گذاران و توسعه گردشگری را در منطقه فراهم خواهد کرد.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل مهمترین مولفه در رونق صنعت گردشگری این منطقه را فرهنگسازی و آموزش برای گردشگرپذیری و تکریم مسافران دانست و بیان کرد: این امر زمینه‌ای فراهم می‌کند تا شاهد ترغیب گردشگران و مسافران برای حضور در این منطقه بوده و هر یک از گردشگران به عنوان مبلغی برای معرفی ظرفیت‌های منطقه باشند.

فلاحی از برنامه‌ریزی برای تبدیل شهر هیر به قطب گردشگری هیجانی در کشور خبر داد و گفت: با توسعه زیرساخت‌ها در این حوزه تلاش می‌کنیم تا زمینه برای این مهم را فراهم آوریم و در این زمینه آماده ارائه تسهیلات لازم به سرمایه‌گذاران هستیم.

وی حفط کاربری باغ‌های شهر هیر را ضروری دانست و عنوان کرد: شهر هیر با وجود باغ‌های سرسبز در کشور معروف بوده و باید تلاش کنیم تا این باغ‌ها حفظ شد که در راستای این مهم در زمینه ثبت ملی باغ‌های هیر اقدام خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها