موج
کدخبر : ۴۰۹۴۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-409440

حسین امیرکلالی:

رییس اداره میراث ‌فرهنگی مشهد مقدس بیان کرد: در این آشنایی‌سازی ظرفیت اماکن متبرکه و بخش‌های فرهنگی و تاریخی مختلف حرم در حاشیه زیارت ممکن است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حسین امیرکلالی رییس اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری، صنایع‌ دستی مشهد در سخنانی بیان کرد: بر اساس توافق صورت گرفته با مدیر عالی حرم مطهر امام رضا(ع)، برنامه‌ریزی شده تا برای ارتقای کیفیت زیارت ، زائران و گردشگران با آداب و اعمال زیارت بیشتر آشنا شوند.

امیرکلالی با اشاره به جزئیات تفاهم مدیر عالی حرم و اداره‌ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی در این طرح افزود: با توجه به اینکه زیارت محور اصلی تمام سفرها به مشهد است و اغلب ظرفیت‌های گردشگری خراسان رضوی در مشهد قرار دارد، با مدیر عالی حرم برنامه‌ریزی شد تا زمینه آشنایی زائران با تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های حرم رضوی و اماکن متبرکه فراهم شود.

رییس اداره میراث ‌فرهنگی مشهد مقدس ادامه داد: در این تفاهم این آمادگی ایجاد شد تا در کلیه تاسیسات گردشگری اقامتی مشهد اطلاع‌رسانی به زائران از بدو ورود به واحدهای اقامتی انجام شود.

وی همچنین اضافه کرد: مواردی همچون افزایش کیفیت زیارت، آشنایی زائران با آداب زیارت ، ظرفیت‌های مرتبط با آداب زیارت، تشریفات و اعمال آن به کمک پلتفرم‌ها در اختیار زائران قرار خواهد گرفت.

امیرکلایی تاکید کرد: در این آشنایی‌سازی ظرفیت اماکن متبرکه همانند موزه‌ها، اتفاقات تاریخی که برای صحن‌ها رخ داده و بخش‌های فرهنگی و تاریخی مختلف حرم در حاشیه زیارت ممکن است مغفول مانده باشد نیز در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

رییس اداره میراث ‌فرهنگی مشهد مقدس اظهار کرد: این پیشنهادات مورد استتقبال مدیر عالی حرم نیز واقع شده و بناست اطلاع‌رسانی‌ها به زائران و گردشگران از طریق اپلیکیشن نسیم رضوان صورت گیرد.

وی یادآور شد: ظرفیت این اپلیکیشن به گونه‌ای است که خدمات مرتبط با حرم، قرائت قرآن توسط قاریان مختلف و استفاده از غذای حضرت در آن بارگذاری شده است.

امیرکلایی در خاتمه خاطرنشان کرد: بنا داریم با استفاده از ظرفیت جوامع و تشکل‌های حرفه‌ای، این موضوع را وارد فاز اجرا کنیم. می‌خواهیم تشکل‌های حرفه‌ای نیز پای کار بیایند تا برای توزیع این اطلاعات برای زائران و گردشگران از ظرفیت آنان استفاده کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها