موج
کدخبر : ۴۰۹۰۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-409069

رییس نظام مهندسی ساختمان یزد در دیدار شهردار منطقه بافت تاریخی یزد به ساخت و ساز های جدید در بافت تاریخی اشاره کرد و افزود: در کنار نگهداری از بافت تاریخی یزد توجه به ساخت و ساز های همگون و مطابق با آیین نامه های موجود می تواند زندگی در بافت تاریخی را تجدید و نفسی تازه به این بخش از شهر تزریق کند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد؛ «مجتبی فرهمند» در دیدار با «علیرضا نقوی» شهردار منطقه تاریخی شهرداری یزد با اشاره به این که ارزش بافت های تاریخی به زنده بودن حیات و زندگی مردم درآن است، اظهار کرد: آنچه باعث شد تا بافت تاریخی شهر یزد به ثبت جهانی برسد، تداوم زندگی در آن منطقه است.

علیرضا نقوی، شهردار منطقه تاریخی شهرداری یزد نیز در این جلسه ضمن تبریک انتخاب فرهمند به عنوان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد به بیان دیدگاه ها ونظرات خود پرداخت و بر همکاری و ارتباط موثر با این سازمان تاکید کرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با بیان اینکه بافت تاریخی یزد عینیت یافته آداب، رسوم و فرهنگ مردم شهر یزد است، بر حضور و تداوم زندگی در این بافت با ارزش تاکید نمود.

فرهمند به ساخت و ساز های جدید در بافت تاریخی اشاره کرد و افزود: در کنار نگهداری از بافت تاریخی یزد توجه به ساخت و ساز های همگون و مطابق با آیین نامه های موجود می تواند زندگی در بافت تاریخی را تجدید و نفسی تازه به این بخش از شهر تزریق کند.

وی تدوین آیین نامه خشت و بناهای خشتی را یکی از اقدامات آینده این سازمان عنوان و خاطرنشان کرد: بزودی کارگروه ساخت و ساز های خشتی در این سازمان فعال می شود تا آیین نامه ای را در این خصوص و با مشارکت سایر مراجع مربوطه تنظیم کند.

وی سکوت در قبال این موضوع را رفتاری غیرمسئولانه دانست و بر مشارکت فعالانه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در این حوزه و در کنار شهرداری تاکید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها