موج
کدخبر : ۴۰۷۲۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-407260

معاون اقتصادی رئیس جمهور ضمن تایید عقب‌ماندگی صنعت کشتی‌سازی کشور، بیان داشت: با این حال کشتی سازی استان هرمزگان قادر است، بسیاری از مشکلات کشور را حل و فصل کند.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور در حاشیه بازدید از مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل بندرعباس خاطرنشان کرد: شاهد یک رکود و توقف در صنعت کشتی ساز هستیم و اگر بتوانیم تعاملات و ارتباطمان را با روسیه در حوزه صنعت کشتی سازی و فناوری دریایی افزایش دهیم قطعا این تعاملات می‌تواند زمینه های مثبت را برای رونق صنعت کشتی سازی در ایران ایجاد کند.
معاون اقتصادی رئیس جمهور ضمن بیان اینکه صنعت کشتی سازی ایران هم اکنون در جایگاه واقعی خود قرار ندارد، در ادامه افزود: در راستای رفع مسایل و چالش های پیش رو صنعت کشتی سازی ایران باید تدابیری اساسی اتخاذ شود تا این صنعت مهم بتواند به جایگاه واقعی خود دست یاید؛ کشتی سازی استان هرمزگان قادر است، بسیاری از مشکلات کشور را حل و فصل کند.
در ادامه مهدی دوستی استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه زنجیره تولید در استان هرمزگان کامل نیست، اذعان داشت: فولاد های ما توان تولید ورق دریایی مورد نیاز کشتی سازی را ندارند.
وی بیان داشت: در افق 1404  می‌توان هرمزگان را به عنوان تولید کننده اول و قطب اصلی فولاد کشور معرفی کرد اما زنجیره فولاد در استان ناقص است و ورق دریایی نمی‌توان تولید کرد و تنها در دو نقطه کشور این امر ممکن است.
دوستی در پایان با اشاره به اینکه وزارت نفت کارفرمای عمده شناورهای خدماتی در کلاس پایین است، افزود:  از 147 شناور 120 شناور خارجی است در حالی که وزارت نفت می‌تواند ابلاغ کند هر تولید کننده ای کشتی بسازد و به صورت تضمینی پنج سال آن را اجاره می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها