موج
کدخبر : ۴۰۷۱۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-407105

مدیر جهاد کشاورزی بهشهر خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی بهشهر با بیان اینکه این شهرستان دارای 149 هکتار سطح زیر کشت گیاهان دارویی است، گفت: بیشترین سطح زیر کشت در مناطق کوهستانی است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، غلامرضا قنبری با اشاره به ظرفیت بسیار خوب منطقه برای کشت و پرورش گیاهان دارویی، اظهار داشت: زراعت گیاهان دارویی می تواند نقش بسیار مؤثری در درآمدزایی و اقتصاد خانوار بهره برداران و اشتغال در منطقه به ویژه مناطق کوهستانی و جلوگیری از تخریب پوشش گیاهی و انقراض گیاهان داشته باشد.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی های انجام شده از سوی محققین در منطقه با در نظر گرفتن شرایط مناسب کشت از جمله عوامل فیزیوگرافی مانند ارتفاع از سطح دریا، شیب زمین، جهت شیب، پستی و بلندی، اکولوژیک، آب و هوا، امکانات آبیاری و تأمین آب، گونه های دارویی زیادی از جمله زوفا، بادرنجبویه، به لیمو، گل محمدی، نعنا فلفلی، گل گاوزبان، سیاه دانه، مریم گلی، اسطوخودوس و آویشن برای کاشت در این منطقه مناسب است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر با بیان اینکه این شهرستان دارای 149 هکتار سطح زیر کشت گیاهان دارویی است که بیشترین آن در مناطق کوهستانی است، افزود: به علت عدم رطوبت و خشکی هوا در ارتفاعات بالای یک هزار و 500 متر، گیاهان دارویی از اسانس قابل توجهی برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: گیاهان دارویی در مناطق کوهستانی این شهرستان شامل گل گاوزبان، آویشن، سیاه دانه، اسطوخودوس و زعفران و در مناطق دشت شامل رزماری، به لیمو و آلوئه ورا است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`