موج
کدخبر : ۴۰۶۷۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406776

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه گفت: محور اصلی توسعه استان، اقتصاد دانش بنیان است ، پارک ها تنها ماموریت توسعه فناوری را برعهده ندارند و ماموریت اصلی آنها توسعه منطقه‌ای بر مبنای فناوری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، سیامک آزادی رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه در دیدار با رییس و اعضای هیات علمی دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ابراز داشت: محور اصلی توسعه استان، اقتصاد دانش بنیان است ، پارک ها تنها ماموریت توسعه فناوری را برعهده ندارند و ماموریت اصلی آنها  توسعه منطقه‌ای بر مبنای فناوری است.

وی ادامه داد: در همین راستا پارک علم و فناوری کرمانشاه نیز تمام تلاش خود را بر حرکت در این مسیر معطوف کرده و با توجه به ظرفیت های موجود جای کار در این زمینه در استان بسیار است و باید ابتدا حساس سازی مدیران در این زمینه در دستور کار قرار گیرد.

رئیس پارک علم و فناوری کرمانشاه تصریح کرد: یکی از ساختارهای مورد نیاز در استان، راه اندازی مرکز نوآوری در حوزه تغذیه و صنایع غذایی است، مرکزی که بتواند پاسخگوی نیازهای فناورانه صنایع غذایی و آشامیدنی استان بوده و بستری برای  راه اندازی استارت آپ ها و کسب و کارهای فناورانه در این حوزه باشد.

وی افزود: پارک علوم و فناوری کرمانشاه آمادگی لازم برای راه اندازی این مرکز را دارد و حاضریم در قالب تفاهم نامه مشترک هرچه سریعتر فرایند راه اندازی این مرکز را آغاز نماییم.

آزادی خاطرنشان ساخت: به طور قطع برای هر صنعت غذایی ورود به این مرکز می تواند به منزله یک راهبرد در توسعه محصول و برند تلقی شود و به نظر می رسد استقبال واحدهای صنایع غذایی را در راه اندازی این مرکز شاهد باشیم و در پارک، صندوق پژوهش و نوآوری زاگرس فعال است و از تمامی طرح های فناورانه دانشکده تغذیه و صنایع غذایی این حوزه حمایت خواهد کرد.

 دکتر احسان صادقی رییس دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این دیدار تاکید کرد: در کشور نظیر این دانشکده نیست، تولید محصولات سلامت محور برای ما مهم است و خط مشی اصلی این دانشکده قرار گرفته است.

وی افزود: در این دانشکده  تولید علم به نسبت اعضای هیات علمی 5/17 به یک است که نشان از توجه ویژه برای تولید علم است و تا کنون 245 مقاله در نشریات معتبر از این دانشکده به چاپ رسیده و 132 طرح تصویب شده است .

صادقی ادامه داد: همچنین این دانشکده  مجهز  به آزمایشگاه های  آموزشی وتحقیقاتی، کنترل کیفیت مواد غذایی، آزمایشگاه میکروبیولوژی مواد غذایی و آزمایشگاه علوم تغذیه است و ارتباط خوبی بین صنایع استان اعضای هیات علمی دانشکده وجود دارد و برای توسعه همکاری ها با پارک علم و فناوری استان اعلام آمادگی می کنیم .

گفتنی است در ادامه از بخش های آزمایشگاهی این دانشکده بازدید به عمل آمد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`