موج
کدخبر : ۴۰۵۸۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405833

هواشناسی مازندران اعلام کرد:

هواشناسی مازندران اعلام کرد: هوای مازندران از صبح فردا همراه با بارش باران و وزش باد شدید پیش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، ایمان نبی پور اظهار داشت: دیروز تنکابن با دمای 19 درجه گرمترین و صبح امروز بلده با دمای 7 درجه زیر صفر سردترین نقطه استان بودند.

وی ادامه داد: ساری مرکز استان نیز دیروز در گرمترین ساعت دمایش به 18 درجه و صبح امروز در سردترین ساعت به 7 درجه بالای صفر رسید.

مسئول روابط عمومی اداره کل هواشناسی مازندران با بیان اینکه نقشه های هواشناسی از آفتابی بودن هوای مازندران برای امروز دوشنبه 24 آبان ماه خبر می دهد گفت: از صبح فردا با نفوذ یک سامانه بارشی و تقویت جریانات سرد و مرطوب شمالی از سمت غرب استان، شاهد بارش باران گاهی به صورت رگباری، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهیم بود.

وی افزود: این وضعیت تا صبح چهارشنبه همراه با کاهش دما و در ارتفاعات بالای هزار متر با بارش برف همراه خواهد بود.

نبی پور بیان داشت: طی این مدت با توجه به مقدار زیاد بارش، آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن و سیلابی شدن رودخانه ها در نواحی ساحلی و جلگه ای، در جاده ها و محورهای کوهستانی کاهش دید، لغزندگی، ریزش سنگ، رانش زمین و اختلال در تردد را خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: توصیه می شود پاکسازی کانالهای هدایت آبهای سطحی در شهرها، مقاوم سازی سازه های موقت، تابلوهای تبلغاتی و پوشش گلخانه ها، احتیاط در تردد جاده ای، عدم صعود کوهنوردان به ارتفاعات، آماده سازی سیستم گرمایشی دامداری، مرغداری و گلخانه ها را داشته باشند.

مسئول روابط عمومی اداره کل هواشناسی مازندران اظهار داشت: این سامانه بارشی از ظهر چهارشنبه از استان خارج می شود به طوری که آسمان استان تا یکشنبه هفته آینده صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما خواهد بود.

وی بیان داشت: دریا امروز موج کوتاه دارد اما از فردا صبح به تدریج مواج می شود و برای فعالیتهای دریایی مناسب نیست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها