موج
کدخبر : ۴۰۵۸۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405818

یوسف بیدخوری:

معاون اداره کل گردشگری خراسان رضوی بیان کرد: از ابتدای آبان، دستور حضور گردشگران خارجی به اداره کل میراث استان ابلاغ شده است و می‌توانند با روادید گردشگری به مشهد و دیگر شهرستان‌های استان سفر کنند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، یوسف بیدخوری معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: مسافران خارجی می‌توانند از این پس با روادید گردشگری به مشهد و دیگر شهرستان‌های خراسان رضوی سفر کنند.

بیدخوری همچنین در ادامه افزود: از ابتدای آبان، دستور حضور گردشگران خارجی به اداره کل میراث استان ابلاغ شده است و از این پس مسافران خارجی می‌توانند با روادید گردشگری به مشهد و دیگر شهرستان‌های استان سفر کنند.

معاون اداره کل گردشگری خراسان رضوی در ادامه این سخنان و در نخستین جشنواره گردشگری زعفران تربت حیدریه اضافه کرد: این گردشگران می‌توانند به طور مثال در فصل برداشت زعفران در تربت حیدریه و زاوه حضور داشته باشند.

وی همچنین تصریح کرد: تربت حیدریه بزرگ‌ترین تولید کننده زعفران در جهان است و قطار گردشگری به عنوان کار نمادین برای اهمیت دادن به بحث گردشگری برگزار شد و  گردشگری کشاورزی امروزه اهمیت بسیاری در حوزه گردشگری دارد و باید تلاش کنیم تا در کنار رونق اقتصادی کشاورزی، گردشگری کشاورزی را هم فعال کنیم.

بیدخوری محصول مهم و جهانی تولید شده زعفران در تربت حیدریه اشاره کرد و تاکید کرد: می‌توان از ظرفیت سه میلیون گردشگر از کشور‌های خارجی که هر سال وارد کشور می‌شود برای معرفی این محصول جهانی بهره برد و همه میراث فرهنگی ما شناسنامه و هویت ملی و استانی ماست که می‌تواند با حضور همه دلسوزان رونق بیشتری بگیرد.

معاون اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی متذکر شد: در کنار میراث فرهنگی، صنایع دستی بسیار ارزنده‌ای در تربت حیدریه وجود دارد و باید زمینه فروش این صنایع را در داخل و خارج کشور فراهم کنیم.

بیدخوری در خاتمه یادآور شد: میراث فرهنگی و اقامتگاه‌های بوم گردی در بحث گردشگری بسیار مهم است و امروزه شاهد شکل گیری اقامتگاه‌های خوبی در تربت حیدریه هستیم و این شهرستان در این حوزه پیشتاز است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`