موج
کدخبر : ۴۰۵۷۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405799

به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی ؛

به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی جشنواره مجازی " تاتر کاغذی " ویژه نوجوانان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان برگزار می شود.

 به گزارش خبرگزاری موج اصفهان،  نخستین جشنواره مجازی  " تئاتر کاغذی " ویژه نوجوانان  با مشارکت شهرداری منطقه یک اصفهان در  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان برگزار می شود.

این جشنواره با توجه به وضعیت بیماری کرونا دراستان بصورت مجازی با هدف گسترش مفاهیم دینی مذهبی  برای نوجوانان برگزار می گردد و در آن علاقه‌مندان پس از  شرکت در کارگاه های مجازی انجمن هنرهای نمایشی نوجوان کانون پس از نوشتن نمایشنامه خود  به ساختن دکور و شخصیت عروسکی نمایش و اجرای تئاتر کاغذی پرداختند.

تئاتر کاغذی یکی از شیوه‌های جذاب و هیجان‌انگیز نمایش عروسکی است که عروسک‌ها و دکور آن از کاغذ و مقوای رنگ‌آمیزی شده گاهی به صورت تخت و گاهی به صورت حجمی ساخته می‌شود. برای اجرای این نوع از نمایش نیازی به ابزار گران‌قیمت و دور از دسترس نیست و حتی می‌توان از کاغذها و مواد دورریختنی استفاده کرد.

این روزها کودکان و نوجوانان زمان بیشتری را در خانه سپری می‌کنند و این فرصت خوبی برای افزایش قدرت خلاقیت، اعتماد به نفس و قدرت بیان در نوجوانان  که آن به صورت غیرمستقیم و از طریق  هنر نمایشی ارائه خواهند داد .

این فراخوان در رده سنی نوجوان در نظر گرفته شده بود و رعایت اصول حرفه‌ای تصویربرداری الزامی نبوده و ضبط ویدئوها با یک دوربین ساده و یا موبایل باکیفیت امکان‌پذیر بود و مدت زمان اجرای تئاتر کاغذی  بین دو تا پنج  دقیقه است .

محورهای موضوعی جشنواره تئاتر کاغذی شامل :  داستان های قرآنی ، زندگی ائمه و اعیاد مذهبی  است.

 شایان ذکر است مهلت ارسال آثار به جشنواره ۲۰ مهر ماه 1400 بوده و علاقه‌مندان آثار خوبی در قالب ویدئوهای تئاتر کاغذی  به انجمن هنرهای نمایشی استان  ارسال نمودند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`